Boróka: Ez volt életem legjobb szezonja!

A golfszezon véget ért. Amit sejteni lehetett az idény kezdete előtt, az megvalósult. Lajtai-Rózsa Csilla kiválásával (aki profiként igyekszik megvalósítani álmait), a hazai szövetségi versenyek és junior nemzetközi viadalok Briglovics Boróka és Vadkerti Adél küzdelméről is szóltak. Ki egyik, ki másik versenyen ért el jobb eredményt. Ember legyen a talpán, aki megmondja, hogy a barátok és válogatott csapattársak közül, ki teljesített jobban. Egy biztos, mindketten kiemelkedő szezont produkáltak. A következőkben Borival beszélgettünk, akinek áttörést hozott a 2015-ös esztendő, hiszen 17 évesen lett korosztályos és magyar bajnok.

HG: Stabil teljesítményeddel eddig is kivívtad tiszteletünket és a 2015-ös szezonod az előzőeket is túlszárnyalta. Hogyan emlékszel vissza a számodra oly kedves idényre?

BB: Eddig egyértelműen ez a szezonom volt a legjobb. Rengeteg szép emlékem van. Ennek ellenére még nagyon sokat kell dolgoznunk, hogy az önmagamtól elvárt teljesítményt tudjam hozni.

HG: Hova tovább? Mi motivál a következő szezonra?

BB: Mindegyik versenyen voltak hibák, az első napot majdnem mindig elrontottam. Ezen muszáj javítanom a jövő szezonra. Szerencsére a golf olyan sport, amiben mindig van feljebb, vagyis ütésszámban lejjebb, tehát van, mi motiváljon. Rengeteg segítséget kapok edzőmtől, Szigeti Csabitól, illetve a családomtól is.

HG: Sikerekben gazdag volt számodra 2015. Mégis ha ki kéne emelned egy eredményedet, melyikre vagy a legbüszkébb, melyik a legkedvesebb a számodra?

BB: A legkedvesebb verseny a Magyar Bajnokság volt. Habár az első nap után nem tűnt túl fényesnek a helyzet, a második és harmadik napra sikerült összeszednem magam. Ebben nagy segítségemre volt Hahn Roland, aki minden nap végignézte a játékomat a pálya széléről és szurkolt nekem!

HG: Információink szerint, hamarosan elutazol. Hova és kivel?

BB: Meghívást kaptam a 2015-ös OrangeBowl versenyre, Miamiba. A verseny december 26-tól 30-ig tart és 22-én utazom majd ki.

HG: Mesélnél egy kicsit erről a versenyről? Minek köszönheted a meghívót?

BB: A versenyre főként az amerikai versenyek nyerteseit és versenysorozatok top 5 vagy top 10 játékosait hívták meg. A kiírásban szerepelt, hogy az országos bajnokok jelentkezését is elfogadják. Így a Magyar Golfszövetség segítségével novemberben megkaptam a meghívót a versenyre.

HG: Sulit váltottál a tanév elején. Hogyan sikerült az első féléved, hogyan fogadtak az új osztálytársaid?

BB: Szerintem jól sikerült az iskolaváltás. A jegyeim jók, a tanárok kedvesek. Az osztályom is nagyon rendes. Hamar be tudtam illeszkedni.

HG: Hol töltöd a karácsonyt, ha kívánhatnál, mit kérnél?

BB: Mivel a Miami verseny majdnem karácsonyra esik, ezért kint karácsonyozom. Azt hiszem, ennél többet nem nagyon kívánhatnék.

HG: Lehet már tudni, hogy mikor kezded a felkészülést 2016-ra?

BB: Most elsősorban az OrangeBowlra készülünk. Úgy tűnik, hogy a szezon végi swing átalakítás beérett. A verseny után, pedig indoorban fogok gyakorolni. Ha minden jól megy, márciusban lesz lehetőségem Spanyolországban edzeni Csabival.