Véget ért a U.S.Kids Szlovák bajnokság

Korábban 2015-ös junior bajnokunkról, Závaczki Bálintról írtunk, aki zsinórban harmadszor nyerte meg a U.S.Kids Szlovák bajnokságot. A versenyen részt vett még magyar fiataljaink közül Bertényi Bence, Horváth Ákos, Horváth Erik és Somogyi Bence.

Somogyi Bence idei évben igazán formába lendült, amit az elmúlt időszak sikerei is jól mutatnak. Győzelem Weltenben, Skalicában és most a fináléban a Penati Golf Clubban is U10-es kategóriában. A nehéz esős körülmények ellenére összesített 162 (81, 81) ütéssel utasította maga mögé Barviř Kristian-t. A végső rangsorban is az élen zárt kategóriájában.

Bertényi Bence, Horváth Ákos és Horváth Erik triónk az U12-es kategóriában képviselték a magyar színeket és végig fej-fej mellett haladtak nem csak a fináléban, de a U.S. Kids Szlovákiai versenysorozat valamennyi fordulóján, mely öt állomásból, két elődöntőből és egy döntőből állt. A Penati Golf Clubban rendezett döntőben Horváth Ákos győzött, ami a sorozat összetett ponttáblázatán a második helyet jelentette számára. Horváth Erik a harmadik helyen zárt a fináléban, azonban az összetett pontszámok alapján így is a sorozat győztese lett. Triónk harmadik tagja Bertényi Bence is jól teljesített, aki a fináléban nyújtott negyedik helyével a sorozat összesített táblázatán a harmadik helyet csípte meg.

Gratulálunk fiataljainknak az elért eredményekhez!