Háromszoros bajnok Závaczki

2015 junior magyar bajnokára, Závaczki Bálintra újabb kihívás várt. A tét az volt a szlovákiai Penati Golf klubban, hogy immár másodszorra védheti-e meg címét és lehet háromszoros U.S.Kids Szlovák bajnok. Örömmel jelentjük: ez a bravúr sikerült Bálintnak. 78, 75 /+6, +3/ körökkel utasította maga mögé a mezőnyt az U14-es kategóriában. A versenyen részt vett még Bertényi Bence, Horváth Ákos, Horváth Erik, Somogyi Bence. Róluk a későbbiekben írunk, a következőkben Závavaczki Zsolt, Bálint apukája ad autentikus beszámolót a bajnokságról:

Idén is a Penati Golf Clubban  ért véget a U.S. Kids Szlovákiai versenysorozata. Az elmúlt évektől eltérően, 2015-ben a Heritagecourse-szal ismerkedhettek meg a fiatal golfozók. Az egész évet átfogó versenysorozat öt állomásból, két elődöntőből és a mostani döntőből állt. Bálint úgy érkezett a végső megmérettetésre, hogy az összetett pontszámok alapján vezette az U 14- es kategóriát. Sajnos ezen a hétvégén az időjárás nem volt a legkedvezőbb. A gyakorló és az első napon is folyamatos szeles esőzés nehezítette a játékosok dolgát. A gyakorló napon például olyannyira, hogy csupán az első kilenc lejátszására volt lehetőségünk. A második kilenc megismerésének hiánya okozta, hogy az első versenynapon néhány ütés ott maradt a pályán. Miután megismertük a pályát teljes terjedelmében megállapítottuk, hogy ez a 18 szakasz (5687 méter) még technikásabb, és még nehezebbek a green-jei, mint a Legend-nek. Bálint első napi eredménye +6, ami a körülményekhez képest nem volt túl rossz, de elkerülhető lett volna egy tripla és egy dupla bogie, ami még "egyhangúbbá" tehette volna a score kártyát. A második, befejező napon "csupán " a szél maradt " főellenségként". Bálint második napi +3-as eredménye nem csak a hétvégi finálé győzelmét jelentette, de - immár zsinórban harmadik éve - a bajnoki cím birtokosa is lett.

Ezen a versenyen is sikerült Bálint elméjén sokat csiszolni, azt gondolom ezek után még magabiztosabban fog pályára lépni, akár ismert, akár ismeretlen helyen. A jövőben is keresni fogjuk azokat a versenyzési lehetőségeket, ahol caddy-ként együtt dolgozhatok Bálinttal.