Betegen is jó formában!

Az Osztrák Junior Tour hatodik, finálé előtti utolsó fordulójára, a Murau Kreischberg Golfklubban került sor, a már megszokott csodálatos alpesi környezetben, kifogástalan minőségű pályán. A hagyományokhoz híven 2015-ös junior bajnokunk, Závaczki Bálint és Kötél Bence is részt vett a viadalon, akik favoritként szálltak harcba kategóriájukban az újabb elsőségért. Emlékezzünk csak vissza az előző fordulóban, a Colony Club Gutenhof par 73-as pályáján aratott győzelmükre. Lássunk, mi történt a hétvégi viadalon.

Ismét remekül teljesített Kötél Bence. A fiatal magyar golfozó, szoros csatában diadalmaskodott az U12-es fiú kategóriában Schaur Fabian előtt egy ütéssel. Az első nap után még többen is esélyesek voltak az első helyre, de Bence bírta jobban idegekkel, így az előző fordulóban aratott diadala után megint győzött!

„Az Osztrák szövetség szabályzata szerint, iskola időben nem rendezhetnek junior versenyt oktatási napon, ezért ez a forduló két napos volt. - kezdte beszámolóját Závaczki Zsolt, Bálint apukája. Szombaton az 1-es és a 10-es tee-ről, hcp sorrendben történt a 135 golfozó indítása. Ezen a két napos versenyen, a kiírás szerint, nem volt cut. A vasárnapi befejező napon mindenki játszhatott, fordított erősorrendben Bálintnak az első napon korai, 7:50-es teetime volt. A verseny előtt egy hetet töltött Svájcban, ahol több pályán edzőtábor jelleggel tanulta a pályastratégia fortélyait. Sajnos innen kisebb megfázással érkezett Ausztriába, ahol a nem túlságosan hosszú pályán (5702 méter), a betegséggel szenvedve játszott + 4-et. Ezzel az első nap után a harmadik helyen állt a 28-fős kategóriában. Másnap a szervezők az U 14-es kategóriát indították a mezőny végén, így Bálint 14.10-es teetime-ot kapott az utolsó flight-ban. Így volt lehetőségünk a délelőtt folyamán megfázását kúrálni, és a lehető legjobb versenyformát kihozni az állapotából. A betegsége ellenére, vasárnapi +5-ös eredményével sikerült megtartania a harmadik helyet, így ismét dobogóra állhatott Ausztriában.

Bízunk benne, hogy a hazai környezet segít Bálint mielőbbi gyógyulásában, hiszen ezen a hétvégén a szlovákiai Penati Golf klubban, immár második alkalommal védheti meg címét és lehet háromszoros U.S.Kids Szlovák bajnok.” – zárta gondolatait Závaczki Zsolt.