Lydia Ko történelmet írt

Lydia Ko sikerével zárult a női golfozók idei utolsó Major-tornája, az Evian Championship. Az új-zélandi golfozó ezzel történelmet írt, ugyanis ő lett a valaha volt legfiatalabb női játékos, aki Major-sikert ünnepelhetett.

Ko stílusosan zárta a franciaországi viadalt, ugyanis az utolsó napon szenzációs 63 ütéses kört teljesített és végül tetemes, hatütéses előnnyel nyerte meg pályafutása első Major-versenyét a szintén nagyon fiatal Lexi Thompson előtt.

Ko 18 évesen négy hónaposan és 20 naposan hódította el a győztesnek járó trófeát, ezzel átadta a múltnak Morgan Pressel rekordját, aki 18 évesen 10 hónaposan és 9 naposan nyert még 2007-ben Kraft Nabisco Championshipet.

Ko, aki két éve második volt az Evianon a legjobbját az utolsó napra tartogatta, bogey-mentes kört teljesített, emellett pedig ütött 8 birdiet és végül 16 ütéssel par alatt 268-as összeredménnyel fejezte be a versenyt.

"Végre nem kapom meg azt a kérdést folyamatosan, hogy mikor nyerem meg végre az első Major-trófeámat. Egy gonddal kevesebb" - mondta Ko a győzelmét követően.

A fiatal új-zélandi 2012-ben a legfiatalabb tornagyőztese lett a LPGA Tournak, majd idén a sportág történetének legifjabb világelsője is ő lett.

Az Evian Championship harmadik helyét a kínai Shanshan Feng szerezte meg, a világelső Inbee Park - aki a karrier Grand Slamért érkezett Franciaországba - végül nyolcadik lett.