Papírforma Bükön

Izgalmas és tartalmas versenyen vagyunk túl, ahol a versenyző párok kiélezett csatákat vívtak a pontokért és egészen az utolsó lyukig fej-fej mellett haladtak a csapatok a dobogós helyezésekért. Ahogy arra számítani lehetett, parázs csata folyt, a bajnoki címért bruttóban, a Birdland és a Pannónia között, míg a nettóban, egy-egy ütés választotta el a riválisokat, így az utolsó pillanatokig kérdéses volt, ki hányadik helyen végez. Kiemelendő, hogy a bajnokság egyetlen női csapata Kecskés Kornélia vezetésével sikeresen szerepelt.

(Greenfield Golf facebook)

A viadalon 4 klub, összesen 9 csapata mérte össze a tudását, four ball versenyformában, amelynek sajátossága, hogy egy klubcsapat két játékosa játszik egy flight-ban, egy másik klub csapatának két játékosával. Vasárnapi záró forduló után a megjelent csapatok bruttó és nettó értékelésére került sor.

Az első napon még vezető Pannonia Golf Club "Green Masters" csapata, három ütés előnnyel vágott neki az utolsó napnak a Birdland „A” csapata ellen. A két együttes előnye, több mint 20 ütés volt a harmadik helyezett előtt, így a kérdés csak az volt, hogy a két klub közül, melyik nyeri a bajnoki címet és vajon a Pannonia csapatának sikerül-e legyőznie a 2013. óta regnáló bajnokot. Eközben a dobogó legalsó fokáért is nagy harc folyt, hiszen a második napot a harmadik helyen kezdő Old Lake Golf Club "B" csapatát (241 ütés) szorosan követte az Old Lake "A" (243), illetve a Pannonia Golf Club "Range Kings" csapata, szintén 243-at ütve.

Lássuk elsőször a két bajnokaspiránst. A hazai pályán játszó címvédő Birdland nem adta olcsón, hiszen az utolsó napon 2 ütéssel kevesebből teljesítette a 18 szakaszt, mint ellenfele. Ám összesítésben ez is kevésnek bizonyult és csupán egy ütéssel maradtak alul a Pannonia Golf Club "Green Masters" csapatával szemben, akik visszavágtak a tavalyi hazai pályán elszenvedett vereségért és 2004. után, újra felülhettek a trónra.

Kemény csata folyt a dobogó harmadik fokáért is, amire végül a Pannonia Golf Club "Range Kings" csapata álhatott fel két ütéssel megelőzve az Old Lake Golf Club "A"csapatát.

További sorrend: 5. Magyar Golf Club (493), 6. Old Lake Golf Club "B" (495), 7. Birdland Golf & Country Club "B" (515), 8. Old Lake Golf Club "C" (519), Pannonia Golf Club "Queens" (554).

A bajnokság legjobb párosa a bruttó ütésszám alapján, Szeberényi Máté - Csányi Olivér duója volt, 137 ütésből, -7-es score-ral zárták a 2 x18 szakaszt.

Nettó kategóriában, ahogy vártuk végig nyílt volt a verseny. A győzelmet végül a Birdland  „A” csapat nyerte el az Old Lake Golf Club "A", illetve az Old Lake "B" csapata előtt.

A XV. Klubcsapat Bajnokság jó hangulatban telt, azonban ne felejtsük el, csupán négy klub képviseltette magát a kétnapos tornán. Ennek okán fontos reformok előtt kell, hogy álljon a jövőben a Klubcsapat Bajnokság, hogy vonzóbbá tegyék valamennyi golfklub számára. Hiszen ha nincs az utolsó pillanatban bevezetett Nettó értékelés akár kétpólusúvá is válhatott volna a bajnokság. Reméljük, hogy a jövőre az a bizonyos 4-es részvételi szám magasabb lesz.