Rickie Fowler nagy hajrája

Ricki Fowler győzelmével ért véget a FedEx Kupa sorozat rájátszásának második fordulója, a Deutsche Bank Championship. Az amerikai golfozó öt szakasszal a vége előtt még két ütés hátrányban volt a svéd Henrik Stensonnal szemben, ám a végén mégis ő örülhetett és győzelmével feljött a világranglista ötödik helyére. Ami pedig Stensont illeti, sorozatban második FedEx Kupa tornáján zárt másodikként, idén pedig már a negyedik „ezüstérmét” gyűjtötte be.

Izgalmakban nem volt hiány a Deutshe Bank Championshipen, igaz erről Henrik Stenson gyaníthatóan lemondott volna. A svéd a torna hétfői befejező napján is kiválóan játszott, a 13-as szakaszig két ütés előnye volt. A 14-esen Fowler azonban megindította a jól ismert hajráját, egy 13 méteres birdie puttal és bár a folytatásban nem ütött birdiet, Stenson hibájának is köszönhetően megnyerte a tornát. A svéd a 10-es szakaszon ütött birdiejének köszönhetően három ütés előnyre tett szert és ebből kettőt egészen a 16-osig meg is tartott. Ott azonban egy rossz ütőválasztásnak köszönhetően vizet ütött és mint később kiderült, az ezen a lyukon szerzett dupla-bogey-ja megpecsételte a sorsát. Stensonnak a 18-ason egy birdie-vel még lett volna esélye a playoffra, ám a gurítás bár csípte a lyukat végül kimaradt, így a Barclays után ezúttal is be kellett érnie a második hellyel. Az egykori FedEx Kupa bajnok idén negyedik alkalommal zárt egy tornán másodikként, győznie még egyszer sem sikerült, ám van még hátra két torna az idei rájátszásból.

Rickie Fowler mostani sikerével egyrészt feljött a világranglista ötödik helyére, másrészt versenyben maradt a 10 millió dolláros fődíjért. Ez utóbbira amúgy öt játékosnak van valós esélye, Fowleren kívül Jordan Spieth, Jason Day, Henrik Stenson és Bubba Watson nyerheti még meg az idei sorozatot.

A torna krónikájához még hozzá tartozik, hogy bár Hunter Mahannek valós esélye nem volt a győzelemre, az amerikai mégis komoly bravúrt hajtott végre. Mahan ugyanis életben tartotta sorozatát, bejutott a BMW Championshipre, így továbbra is ő az egyetlen játékos, aki amióta létezik a FedEx Kupa (2007) a rájátszás összes versenyén játszhatott.

Eredmények (a teljes lista az ESPN.COM oldalon található)