Golfos hétvége

Bár az idő ránk ijesztett, hétvégén sem maradtunk golf nélkül hazánkban, mivel a III. Magyar és Nemzetközi Mid-Amatőr Golfbajnokság mellett több verseny közül is választhattunk. Tatán, az Old Lake Golf Club Építész-Mérnök Golf Kupa versenyét rendezték meg, míg Balatongyörökön, a “Tópart” Texas Scramble verseny volt műsoron. Balatonudvariban pedig, immár hatodik alkalommal a Vontobel Golf Cup-ot tartrották. Szeptember első hétvégéje tehát igencsak zajosan telt az ország több klubjában.

Építész-Mérnök Golf Kupa

Szeptember 5-én, szombaton, mint 2001. óta minden évben az Építész-Mérnök Golf Kupát rendezték meg, 16. alkalommal. Greensome formájú, 18 lukas páros versenyre invitálták az építész és mérnök kollégákat Tatára. A versenyen a legjobb építész-mérnök csapat külön díjban részesült, de természetesen bárki játszhatott, aki szeretett volna egy jó hangulatú, társasági tornán részt venni. Bruttó értékelésben a legjobb páros Darázs Attila- Pintér Béla lett, akik 81 ütésből teljesítették az Old Lake Golf Club par 70-es pályáját. Második helyen a Hideg János - Székely Tamás páros (82), míg a harmadikon Dr. Bábos János - Varga Csaba végzett.

Díjat kapott a legjobb építész-mérnök összeállítású páros is, idén Komjáthy Gábor - Komjáthy Kristóf duója nyert. Nettó kategóriában is értékelték a nyerő hármast.  Első helyen Tóth Gábor és Farkas Péter végzett. A második Hideg János – Székely Tamás, míg a harmadikon Nguyen Van Tho - Valics Máté duója állt.

Vontobel Golf Cup 2015

Hatodszorra rendezték meg a Vontobel Golf Cup-ot, Balatonudvariban. A svájci Vontobel Bank által szponzorált, a cég által meghívott külföldi és magyar játékosokat felvonultató, stableford verseny, shotgun indítással kezdődött. A verseny nagyon izgalmasan alakult, bár a pálya az esőzések miatt mély volt. A Vontobel Bank számos különleges, svájci díjjal jutalmazza a nyerteseket. A díjak méltóak voltak, a híres bankhoz. A versenyt a többszörös senior bajnok, Kovács Titusz nyerte, aki imponáló játékkal gyűjtötte be a Bruttó első díjat, ami mindenképp jó előjel a hamarosan kezdődő Monarchia Kupa előtt. A második helyen Dirnfeld Iván, míg a harmadikon Miszlai Sándor végzett.

Nettóban is értékelték a játékosokat két csoportban: 0 és 18, illetve 18,1 feletti hcp kategóriákban. A nettó A kategóriát a szlovák, Nabelek Milan nyerte, míg a nettó B kategóriát balatonudavari versenyzője, Zsimán József Alpár nyerte.

Azonban nem csak a győzteseknek volt részük rendkívüli élményekben, hiszen a 9. szakasz után egy „halfwayboard” várt a játékosokra, melynek keretében finom sajtfalatkákat, borokat fogyaszthattak. A nap lezárásaként, egy jó hangulatú partival is kedveskedtek a szervezők.

Bruttó I.: Kovács Titusz

Nettó A Hcp 0-18,0 I-II-III.: Dirnfeld Ivan, Dirnfeld Ivan, Sommer Jozef

Nettó B Hcp 18,1-36 I-II-III.: Zsimán József Alpár, Varga Gyöngyvér, Solti István

“Tópart” Texas Scramble

Balatonudvari után átnéztünk Balatongyörökre, ahol szombat délután “Tópart” Texas Scramble versenyüket tartották 14:00 órakor, shutgun kezdéssel. A megjelent játékos párokat Nettó kategóriában értékelték: