Két Playoff egy napon

A nyárnak vége, az iskolába is lassan becsengetnek, hiszen szeptember 1-jével elkezdődik a 2015-2016-os tanév a juniorjainknak. Ennek okán igazi öröm golfnak lehettek tanúi a kilátogatók az augusztus utolsó napján, hétfőn megrendezett Junior Tour viadalon. A helyszín ezúttal a budapesti Budapest St.Lőrinc Golf Club volt, ahol a 9 lyukú verseny a várakozásoknak megfelelően rendkívüli izgalmakat és szoros csatákat hozott. Szép, napos idő volt hétfőn, jól befűtöttek mára is az égiek.

(A X. Junior Tour állomás legjobb játékosa: Rózsa Dávid)

A nyárnak vége, az iskolában is lassan becsengetnek, hiszen szeptember 1-jével elkezdődik juniorjaink 2015-2016-os tanéve. Így azután igazi öröm-golfnak lehettek tanúi a látogatók az augusztus utolsó napján, hétfőn megrendezett Junior Tour viadalon. A helyszín ezúttal a Budapest St.Lőrinc Golf Club volt, ahol a 9 lyukú verseny a várakozásoknak megfelelően rendkívüli izgalmakat és szoros csatákat hozott. Szép, napos idő volt, mára is jól befűtöttek az égiek.

Majd 40 játékos vett részt a versenyen. Többen nosztalgikus hangulatban érezhették magukat, mivel jó néhányan kezdték karrierjüket éppen itt, a St.Lőrinc Golf Club-ban. Külön öröm volt, hogy több néző, szülő is kilátogatott a pályára fiatal reménységek kedvéért. Az első flight, a Vadkerti Adél, Szabó Antónia, Rózsa Dávid alkotta csapat, pontban 9:00-kor ütött el az első Tee-ről. Az eredmények - köszönhetően a 9 szakaszos lebonyolításnak - igen szorosan alakultak.

A legjobb, junior válogatott golfozónk, Rózsa Dávid volt, aki 38-at játszott, amivel az U18-as kategóriát meg is nyerte.  Kategóriájában, a Highland színeiben induló Gágyor Bálint (45) és Chirico Valentin (56) végzett a második, illetve a harmadik helyen. A legjobb női versenyző a St.Lőrinc Golf Club-ban nevelkedett válogatott játékosunk Szabó Antónia lett, immár a Pannónia színeiben, aki 41-et ütött a 9 szakaszos versenyen, amivel megnyerte az U18-as kategóriát,az Imperial versenyzője, Vaszkó Eszter (44) előtt.

Izgalmas napon vagyunk túl – értékelt Ács-Gergely Virág. - A Legjobb Bruttó eredményt Rózsa Dávid érte el, +2 ütéssel. A nap folyamán két playoff-ra is sor került, az egyik az U14-es kategóriában Oláh Bence (44, MGC) és Vaszkó Zsombor (44, GCI) között, a másik az U12-es kategóriában Horváth Erik (40, PGCC) és Stöllinger Viktor (40, PGCC) között. Az U14-es kategóriában már az első szakaszon kiderült, hogy Oláh Bence volt jobb formában. Az U12-es kategóriában viszont nem dőlt el ilyen gyorsan a kérdés. A fiatalok négy szakaszon keresztül küzdöttek a tűző napon. Nagyon szép és izgalmas playoff-al örvendeztettek meg bennünket. A 6-os szakaszon viszont eldőlt, a képzeletbeli dobogó legfelső fokára Horváth Erik állhatott fel.

A győztesek mellett, természetesen Vaszkó Zsombornak és Stöllinger Viktornak is gratulálunk, hiszen nagyon szépen játszottak.

A gyerekek arcán látszódott, hogy másnap (Szept. 1.) elkezdődik a suli. Bár, a gusztusos szendvicsek melyeket meglepetésként a klub biztosított számukra, némiképp feledtették velük, hogy újra be kell ülniük az iskolapadba. A finom falatokat ezúton is nagyon köszönjük.