Vadkerti Adél újabb győzelme:

Befejeződött az augusztus 26. és 28. között a máriavölgyi Pannonia Golf and Country Club-ban rendezett Hungarian Crown Junior háromnapos tornája. A Tom Burnett nevével fémjelzett World Junior Golf Series magyarországi nyitóállomásán 9 nemzet 32 golfozója állt az elütőre. Az elmúlt napokban a versenyen 11 junior golfozónkért, 6 lányért és 5 fiúért szoríthatunk. A nyitó napi külföldi fölény után a női mezőnyben az utolsó két napon sikerült a mérleg nyelvét a magunk felé billenteni. Sőt, Vadkerti Adél révén a győzelmet is besöpörtük! Briglovics Boróka pedig, sérüléséből felépülve egy csodálatos második hellyel örvendeztette mega magyar golfszeretőket, teljessé téve a sikert. A fiúknál Holló Zsombor junior válogatott golfozónk végzett a legelőkelőbb helyen. 12.-ként zárta a tornát. Rózsa Dávid, vállsérülése miatt az utolsó két napon nem játszott.

Több távoli országból: Tunéziából, Myanmarból és az Amerikai Egyesült Államokból, valamint Svédországból, Dániából, Bulgáriából, Németországból és Ausztriából is érkeztek golfozók a háromnapos versenyre.

Érdekesség, hogy a fiúk 20 fős mezőnyében győző Fisher Christopher, ugyanúgy 213 ütéssel nyert, mint 3 héttel ezelőtt a 37. Magyar Amatőr Nyílt Bajnokságon a szlovák Tetak Tadeas. Az osztrákok kiválósága rajt-cél győzelmet aratott, végig uralva a három napot. A második helyen myanmari játékos, Sithu Hein (220) végzett, míg a dobogó harmadik fokára Reil Benedikt álhatott összesített +5-ös score-jával. Magyar szempontból a legelőkelőbb helyen, 15 éves válogatott golfozónk Holló Zsombor végzett, akinek a +20-as score-ja a 12. pozíciót jelentette. Szorosan követi őt az eredménytáblán egy ponttal lemaradva az időközben felnőtt korba lépő Csányi Olivér (+21). 2014-es junior bajnokunknak, Greff Bálintnak a második napi par után, a záró napon csupán egy +16-os score-ra futotta az erejéből, így meg kellett elégedni a 15. hellyel. Legfiatalabb golfozónk, a 13 éves Rózsa Dániel számára a verseny jó tapasztalatszerzés volt. Bár gyenge 92-vel kezdett végül 84-es és 88-as játékával csupán két ütéssel maradt el közvetlen riválisától a német, Markert Moritz-tól (262).

A 12 fős női mezőnyben hat lányukért szoríthattunk. Az igazi izgalmakat, kétszeres magyar kupa győztesünk, Vadkerti Adél és korosztályos és felnőtt bajnokunk Briglovics Boróka szállította, akik fordítani tudtak az első napi eredményeken, olyannyira, hogy végül a válogatott tatai játékos magabiztosan győzött 225-öt ütve. A második helyet Briglovics Boróka szerezte meg, aki sérüléséből felépülve nagyszerűen teljesített, hiszen 231-et ütött csakúgy, mint a harmadik helyen végző bolgár Seldemirova Sofia.

Czerneczki Laura válogatott golfozónk stabilan hozta ütésszámait (249= 80, 85, 84), amivel a 8. helyen végzett. Válogatott csapattársa Szemerey Lili, 5 ütéssel követi őt az eredménytábla 10. helyén. Közéjük az amerikai, Root Amelia (252) furakodott be. A táblázat alján a 10. és 11. helyen végzett Jancsik Reni (287) és Kis Polett Karolina (288).  Reni az utolsó napon már egy jónak mondható 85-ös körrel zárta a tornát.

A juniorok küzdelmei utána hétvégén újabb tornának ad otthont Máriavölgy, augusztus 29-30. jön a Pannónia Masters!