Tiger majdnem csodát tett

A világ golfszerető közönségét a hétvégén Tiger Woods teljesítmény tartotta lázban. A 14-szeres Major-győztes klasszis azzal a tudattal várhatta a FedEx Kupa rájátszásának utolsó tornáját a Wyndham Championshipet, hogy csak abban az esetben folytatódik számára az idény, ha megnyeri a tornát, vagy egyedüli másodikként zár. Woodsnak három napon át esélyes volt a győzelemre, ám végül az utolsó napon lemaradt, ám játéka igen csak bíztató a jövőre nézve.

Tiger Woods pályafutása során először indult el a Wyndham Championshipen. Nem véletlenül utazott el a volt világelső az észak-karolinai viadalra, lévén számára ez volt az utolsó esély arra, hogy beverekedje magát a FedEx Kupa sorozat rájátszásába. Woods az utolsó szalmaszálba próbált meg belekapaszkodni és egészen vasárnapig úgy tűnt, hogy élni tud a lehetőséggel. Tiger az 5.4 millió dollár összdíjazású viadal első napját 64, a másodikat pedig 65 ütésből zárta, ám aki nézte a játékát az láthatta, hogy bizony még akár alacsonyabb is lehetett volna az eredménye csütörtökön és pénteken egyaránt. Woods jó előjelekkel várhatta a folytatást, hiszen a statisztikák szerint amikor korábban egy viadalon az első két nap 65-öt ütött korábban, vagy annál jobbat, akkor mindannyiszor nyert. A 40 éves klasszis jó formája az utolsó előtti napra is kitartott, igaz a 18-as szakaszon egy nem várt bogey elcsúfította az amúgy addig makulátlan scorekártyát. Woods két ütés hátránnyal állhatott neki az utolsó körnek és szinte mindenki kivétel nélkül várta a csodát. A helyi közönség a verseny négy napja során elképesztő támogatásban részesítette a volt világelsőt, ám a dolgok nem úgy sültek el Woods számára, ahogy azt sokan remélték.

Tiger vasárnap a 12-es szakasz után már plusz négyes eredménnyel állt, ám nem adta fel és elképesztő hajrát produkált. Az amerikai az utolsó hat lyukon négy birdie-t szerzett, ám végül ez sem volt elég a sikerhez, a T10. helyen zárt, ami nem volt elegendő a playoffba való bekerüléshez. Woods játéka azonban több, mint bíztató, a negyedik napig fairwayt is alig hibázott, ha mégis, akkor azt 2-es vassal, nem driverrel. Woodsot ezúttal a putter hagyta cserben, legalábbis a torna nagy részében, de volt, hogy a rövid játéka mondott csődöt. Ami a gurításokat illeti, a bermuda-champions fűvel vetett greeneken Woodsnak többnyire lefele kellett gurítania, amit nem nagyon kedvelnek ilyen borításon a játékosok mert borzasztóan gyorsak a greenek és alig lehet kontrollálni a labdát. Woodsnak is meggyűlt a baja ezzel. Ugyanakkor az elmaradt siker ellenére Tiger sokat meríthet ebből a négy napból, igaz az idény során PGA Tour tornán már nem tud indulni. Mindenesetre azt nyugodtan kijelenthetjük, hogy ha Woods javulása ilyen ütemben zajlik és az önbizalma is visszatér, akkor jövőre alighanem a tornagyőzelmekért fog harcolni a 79-szeres PGA Tour tornagyőztes.

A viadalt amúgy az 51 esztendős Davis Love III. nyerte meg, aki pályafutása 21. tornagyőzelmét aratta. Love 2008 óta várt az újabb sikerre, ez összesen 146 tornán való indulást jelent az ő esetében. Az amerikai Ryder Kupa csapat aktuális kapitánya amúgy a PGA Tour történetének harmadik legidősebb tornagyőztese lett.