Az Imperial Klub új bajnoka: Décsy Dániel Gellért

Augusztus 22-én, szombaton rendezte meg a Golfclub Imperial Balaton az éves klubbajnokságát. A verseny kimenetele közel sem volt kiszámítható, hiszen tudni lehetett, hogy idén megtörik a hagyomány. Három éve már, hogy a klub bajnoka Závaczki Bálint volt, most azonban új győztest avattak. A klub új bajnoka, 77 Bruttó ütéssel Décsy Dániel Gellért lett.

Décsy mögött, a második helyen Dr. Becker Konstantin végzett, 83 ütéssel teljesítette a par 72-es pályát. Konstantin a félidőben még csak egy ütéssel volt lemaradva Décsytől: +3-mal teljesítette az első kilenc szakaszt, egy birdie, egy sima és egy dupla bogey-val. A bajnokság második felén azonban nem tudta behozni lemaradását, sőt megnőtt a különbség. +8-cal teljesítette a pálya második felét, míg Décsy Dániel +3-mal, így Dániel magabiztosan 6 ütés előnnyel lett a klub bajnoka. Dr. Becker Konstantinnak azonban nem kellett szomorkodnia, hiszen Nettóban az első helyen végzett.

A képzeletbeli dobogó harmadik fokára Hujber László álhatott, aki +14-gyel teljesítette a 18 szakaszt, amivel a Nettó kategória második díját sikerült besöpörnie.

Nettó Hcp 0-25,0 I-II-III.: Dr. Becker Konstantin, Hujber László, Weichselbaumer Josef

Nettó Junior I-II.: Vaszkó Zsombor, Vaszkó Eszter

Stroke play mellett stableford-ban is versengés folyt. Bruttó kategóriában Schwartz Johann győzött. A második helyezett Tőkés Péter lett, aki eredményével a Nettó kategóriában győzedelmeskedett. A bruttó harmadik helyen Tóth Zoltán Totti futott be.

Bruttó I.: Schwartz Johann

Nettó I.,II.,III.,: Tőkés Péter, Hegyeshalmi Tibor, Käser Werner