Szeberényi életének egyik legnagyobb sikere:

2015. augusztus 7-9. között zajlott a Magyar Golf Szövetség szervezésében, az OTP Bank 37. Magyar Amatőr Nyílt Golfbajnoksága, amelyet idén az etyeki borvidék és Alcsútdoboz- Máriavölgy által határolt gyönyörű természeti környezetben fekvő bajnoki golfpályán, a Pannonia Golf and Country Club-ban rendeztek meg.  A versenyen, a korábbi évekhez hasonlóan, most is sok külföldi játékos vett részt, a nevezők közel fele. A bajnokság előtt azt latolgattuk, hogy vajon jó formában lévő játékosaink nélkül, (Briglovics Boróka, Vadkerti Adél, Simmes Alexander) kik vehetik fel a versenyt a nagy játékerőt képviselő külföldi golfozókkal? A választ megkaptuk: Horváth Marcell és Szeberényi Máté végig tartották a lépést külföldi riválisaikkal, sőt Máté élete formáját hozva a dobogó második fokán ünnepelhetett.

A három napos verseny alatt izgalmakban, fordulatos eseményekben nem volt hiány. A pálya kifogástalan állapotban állt a versenyzők rendelkezésére. A szervezők mindent megtettek a forróság enyhítése érdekében. Jégbe hűtött törölközőt és folyamatos folyadékpótlást biztosítottak a résztvevőknek. Az önkéntesek, a klub munkatársai tisztességesen helytálltak és megküzdöttek az elemekkel. Köszönet nekik.

Az utolsó nap a középpontban a 12:30-kor és a 12:50-kor induló flightok álltak, ahol két magyar bajnok golfozónkért, Horváth Marcellért és Szeberényi Mátéért szoríthattunk, akik a győzelemért szálltak harcba a végjátékban. Szeberényi Máté az utolsó napon is nagyszerűen golfozott. -2-es és +2-es score-jai mellé a fináléban par-t játszott, így nem túlzás azt állítani, hogy élete egyik legjobb játékát hozta. Összesítésben 216-ot ütve a pódium második fokára állhatott. A győzelmet, az OTP Bank 37. Magyar Amatőr Nyílt Golfbajnokságán a végig vezető szlovák játékos, Tetak Tadeasra (213) szerezte meg -3-as score-ral.  A dobogó harmadik fokára a szerb, Dimitrijevič Mihailo (217) állhatott. A negyedik helyen, a dobogóról csupán egy ütéssel lemaradó Horváth Marcell végzet, összesítésben 218-at ütve (72, 72, 74). Mindenképpen kiemelendő még a hazai pályán játszó, O`Sullivan Gearoid teljesítménye, aki 74, 75, 74-es köreivel a 63 fős férfi mezőny 7. helyén végzett. A Top 10-be a magyarok közül még Baldauf Mátyás fért be 224-et (73, 78, 73) ütve.

(Kép: Pannonia Golf and Country Club Facebook oldal)

Említésre méltó még Zilahy Csaba teljesítménye is, aki a tabella 12. helyén végzett együttállásban a bulgár Staykov Ryan-nel. Nagyszerű színfoltja volt a tornának a második napon ütött Hole-in-one-ja, amelyet a pálya 11-esének par 3-asán ért el.

A 18 fős női mezőny sem maradt adós az izgalmakkal. A legjobb magyar női golfozónk Szemerey Lili lett, aki a tabella hatodik helyén végzett, 245-öt ütve. Batta Krisztina, Lilihez hasonlóan szintén jól teljesített és a kilencedik helyet szerezte meg. A Magyar Amatőr Nyílt Női Bajnok a 2015-ös évben a rajt-cél győzelmet arató osztrák Krejcy Marlene lett nyolc ütés előnnyel a második, Morozova Sofia előtt (235). A Magyarországon élő, orosz golfozó végig jól teljesített és megtartotta nyitónapi pozícióját és a tavalyi második hely után újabb ezüstéremmel gazdagodhatott. A harmadik helyen Seldemirova Sofia zárta a tornát, 238-at ütve.