Vajon idén ki veszi fel a kesztyűt?

Alig, hogy véget ért az idei Magyar Junior Nyílt Bajnokság, máris készülhetünk a következő nagy szövetségi versenyre, a 37. Magyar Amatőr Nyílt Bajnokságra (Versenykiírás ITT). Idén Balatonudvari után, a máriavölgyi Pannonia Golf and Country Club ad otthont a nívós eseménynek, ahol, mint megszokhattuk a hazai golfozók mellett, számos kiváló külföldi játékos adta le nevezését. Két kategóriában - Magyar Amatőr Nyílt Férfi Bajnok, Magyar Amatőr Nyílt Női Bajnok- lesznek értékelve a játékosok. A következőkben arra kérjük Önöket, hogy dőljenek hátra, helyezkedjenek el kényelmesen, és idézzük fel együtt, mi történt a tavalyi Magyar Amatőr Nyílt Golfbajnokságon, ahol egyedüliként Lajtai-Rózsa Csilla tudta felvenni a kesztyűt a 0 alatti hcp-vel rendelkező külföldi játékosokkal szemben.

Az OTP Bank 36. Magyar Amatőr Nyílt Golfbajnokságára 14 nemzet, 72 sportolója adta le nevezését (Ausztria, Ciprus, Csehország, Horvátország, Írország, Lettország, Németország, Olaszország, Oroszország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia valamint Magyarország). A korábbi évekhez hasonlóan, a férfiak mezőnye háromszorosa volt a nőkének.

A három napos verseny alatt izgalmakban, fordulatos eseményekben nem volt hiány. A verseny kiváló időjárási körülmények között kezdődött, a második nap játékát azonban már felhőszakadás zavarta meg. A versenyt ugyan nem függesztették fel, azonban a játékosok a harmadik napot az éjszaka tovább folytatódó hatalmas esőzések miatt már csak nehéz pályaviszonyok mellett folytathatták. A pályára olyan mennyiségű csapadék zúdult, hogy egész éjszaka szivattyúzni kellett a vizet. A versenybizottság – a játékosok támogatásával - végül vasárnap reggel úgy döntött, hogy két óra csúszással, de folytatja a versenyt.

Az önkéntesek, a klub munkatársai tisztességesen helytálltak és megküzdöttek az elemekkel. Köszönet nekik!

Magyar Amatőr Nyílt Női Bajnok:

A 2013-as évhez hasonlóan, a Magyar Amatőr Nyílt Női Bajnok Rózsa Csilla (225) lett. A rajtnál kicsit beragadt, csupán +9-et tudott játszani és ezzel egyből négyütéses hátránya lett az első helyezetthez képest. A második napot már egy kiváló 0-ával teljesítette, míg az élen állók rontottak és így a négyütéses hátrány, négyütéses előnyre váltott. Az utolsó napon játszott 0-as scorja pedig, a címvédést jelentette.

Az orosz színekben induló, ám Magyarországon élő Morozova Sofia (242), Csicsi mögött a második helyet szerezte meg. A harmadik helyen Holpfer Isabella (242) végzett.  A második kör után még harmadik helyen álló Briglovics Borókának, a zárónapon nem jött ki a lépés (+16), így a 6. helyet szerezte meg (246), pár ütéssel maradt csak le a dobogóról. Vadkerti Adél (252) szintén jelentősen rontott másodiknapi eredményén és meg kellett elégednie a 8. hellyel.

Magyar Amatőr Nyílt Férfi Bajnok:

A férfiak mezőnyében a második nap még vezető Soller Severin elszállt (82), így 76-os körével a német Borges Claas-Eric, 2011 után ismét győzött, egy ütéssel megelőzve Kostelka Vojtech (225), cseh versenyzőt. A harmadik helyen a horvát, Gudelj Branimir (227) végzett. A 2012-es győztes, Diederichs Johannes csupán a 14. helyen zárta a bajnokságot.

Köztudott, hogy a férfiak mezőnye, nemzetközi szinten erősebb, mint a nőké. A magyar fiúk végül nem tudták tartani a lépést külföldi kollégáikkal. Rózsa Dávid (243), a célegyenesre fordulva még látótávolságban érezhette a dobogót, végül messze került tőle. Azonban a top 10-ről alig lemaradva, a legjobb magyarként, a 11. helyen végzett. A top 20-ban zárt még Holló Zsombor Péter, aki a 17. lett, és Csányi Olivér, aki a 20. helyen fejezte be a versenyt.

Az utolsó napon sajnos nem jött ki a lépés, és bár Rózsa Csillának köszönhetően győzelmet ünnepelhettünk tavaly, idén reméljük, jobban bírjuk majd a hajrát!

A nagy kérdés az, hogy Csicsi nélkül, ki lesz, vagy kik lesznek azok, akik felnőnek a feladathoz? Az már biztos, hogy Briglovics Boróka, Vadkerti Adél, Rózsa Dávid és Rózsa Dániel válogatott játékosok nem vesznek részt a bajnokságon, mivel vasárnap indulnak a jövő héten megrendezendő orosz junior nyílt bajnokságra, illetve többszörös magyar bajnokunk Simmes Alexander nevét sem olvashatjuk a nevezettek listáján.