Nagy hajrázók, új bajnokok

Izgalmakban és fordulatokban idén sem volt hiány. A július 31. és augusztus 2. között megrendezett XXVI. Magyar Junior Nyílt Bajnokság őrületes végjátékot hozott. A nap nyertese egyértelműen a Zala Springs versenyzője, Závaczki Bálint volt, aki idén már többször megmutatta, hogy igazi hajrá specialista. Utolsó napi +2-es score-jával nem csak a hazai mezőnyben ugrott az élre, de a nyílt bajnoki címet is elnyerte. Briglovics Boróka, bár az utolsó napon 81-et játszott, így is megtartotta vezető helyét a női mezőnyben és egy hónappal a magyar amatőr bajnoki címe után újabbal gazdagodhatott.

Magyarország XXVI. Junior Bajnoksága jó és nyugodt körülmények között zajlott. Mindhárom versenynapon kellemes golfos idő fogadta a játékosokat, a pálya, az elmúlt napok esőzései ellenére, előkészített és kiváló minőségű volt. Rajthoz állt a teljes magyar junior válogatott keret, és a hazai játékosokon kívül a környező országok is képviseltették magukat: Szlovákia, Szlovénia, Szerbia, Csehország, valamint Lettország, Litvánia és Finnország versenyzői is részt vettek a rangos eseményen. Végül 8 nemzet 43 játékosának összesített értékelésére került sor.

A nők mezőnye 16 fős volt, és ahogy azt vártuk, Vadkerti Adél (OLGC) és Briglovics Boróka (PGCC) junior válogatott golfozók küzdelmét hozta. A nyitónap után még a kétszeres Magyar Kupa győztes Vadkerti Adél vezetett, majd a második napon Boró  -1-es körrel magához ragadta a vezetést és nem is engedte, hogy kicsússzon a kezei közül. Így az 55. Magyar Bajnokság megnyerése után, összesítésben 233 ütéssel, újabb győzelmet szerzett. Legnagyobb riválisa, Vadkerti Adél 241 ütéssel végzett a második helyen. A dobogó harmadik fokára a szintén tatai Old Lake színekben induló versenyző, Tóth Maya Napsugár (244) állhatott, aki újabb szövetségi versenyen ünnepelhetett a pódiumon.

Az igazi izgalmakat a fiúk mezőnye tartogatta. Az utolsó nap előtt szorosan követték egymást srácok (Greff Bálint 152 ütés, Strasek Luka 153, Vojteh Burkelca Kristjan 153, Csányi Olivér 154, Závaczki Bálint 154, Rózsa Dávid 155), így egy-egy jobban elkapott kör a végén több pozíciót is jelenthetett. A két napon keresztül vezető 2014-es magyar junior bajnok, Greff Bálint 79-es körrel zárta a tornát, ami kevésnek bizonyult a pozíció megtartásához, sőt a nyílt kategóriában a Top 3-ba sem sikerült bekerülnie. Végül meg kellett elégednie a hazai mezőny harmadik helyével.

A nemzetközi és hazai mezőnyben is, a nagyot hajrázó Závaczki Bálint (228) győzött, a szintén kitűnő játékot mutató 2014-es Év Junior Golfozója, Csányi Olivér (230) előtt. Nemzetközi kategóriában a cseh Jokic Marko (231) lett a harmadik, míg magyar mezőnyben Greff Bálint (231) állhatott a dobogó harmadik fokára.

Díjazottak:

Junior Fiú Nyílt Bajnok I-II-III.: Závaczki Bálint, Csányi Olivér, Jokic Marko

Junior Fiú Magyar Bajnok I-II-III.: Závaczki Bálint, Csányi Olivér, Greff Bálint

Junior Lány Nyílt Bajnok I-II-III.: Briglovics Boróka, Vadkerti Adél, Tóth Maya Napsugár

Junior Lány Magyar Bajnok I-II-III.: Briglovics Boróka, Vadkerti Adél, Tóth Maya Napsugár