Alex már Angliára készülhet

Szerdán véget ért a július 28 és 29 között megrendezett első magyar Lee Westwood Junior Golf bajnokság a tatai Old Lake Golf Klubban. Az első naphoz képest nem történt meglepetés, büszkén jelenthetjük, hogy a végig magabiztosan játszó Simmes Alexander hozta a tőle elvárhatót, és -1-es score-jával, nemcsak hogy kategóriájának, a bruttó U21-es fiúknak, de az egész mezőnynek is a legjobb teljesítményét nyújtotta. Rajta kívül három magyar lány is kategóriájának legjobbja lett: Tóth Maya Napsugár a bruttó U16-os lányokat utasította maga mögé, Szabó Antónia pedig a bruttó U21-es lányoknál vívta ki az első helyet, míg Vass Laura a nettó U21-es korcsoportban utasította maga mögé a mezőnyt.

Nagy mozgás volt az U16-os fiúknál. Az első nap még vezető Vojitech Pittermann a +3-as score-ját szerdán +15-ösre rontotta, ezzel pedig visszacsúszott a negyedik helyre, így megnyílt az út Jokic Marko előtt, aki megismételve első nap elért +4-es teljesítményét, a kategória győztese lett. Junior versenyzőnk, Závaczki Bálint +11-el zárt végül, így az első naphoz hasonlóan maradt a második pozícióban.

De nézzük a lányokat. Ugyanebben a kategóriában Tóth Maya Napsugár az első napi teljesítményét felülmúlva, score-ján az első napi +7-es eredményhez képest még egyet javítva, +13-mal nyerte meg korosztályát, a már első nap jelentős lemaradásba kerülő Lainovic Jelena (+23) és Rankovic Isidora (+62) előtt.

Simmes Alexander, mint ahogy a beharangozóban is megírtuk, a bajnokság mindkét napján stabilan játszva hozta a tőle elvárható eredményt. Az első napon elért teljesítményét (69-es körrel zárt), a második nap egy 70-es parral folytatta, amivel sikerült megőriznie első helyét, mind az U21-es fiú korosztályban, Csányi Oliver (+12) és Zuzic Diego (+12) előtt, mind pedig az összesített bruttó rangsorban. Míg a bruttó U21-es lányoknál maradt a Szabó Antónia (+22), Szatmári Réka Vivien (+34), Lengyel Lilla (+39) sorrend.

A nap abszolút győztese Alexander nem csupán a most megszerzett díjnak örülhet. Legjobb bruttó nyertesként ugyanis lehetősége lesz arra, hogy a legjobb nettó eredményt elérő játékossal Rankovic Isidora együtt kiutazzon az angliai döntőre, ahol magától Lee Westwoodtól kérhet majd tanácsokat.