Rajt-cél győzelmet aratott Alex

Óriási küzdelemmel ért véget a május utolsó hétvégéjén rendezett IV. Magyar Nyílt Match Play Bajnokság.  Mindenki kitett magáért, sok jó teljesítményt láthattunk, de a figyelem középpontjában a Pannoniás házi döntő, a Simmes Alexander – Csányi Olivér összecsapás állt.

Mind az aranyért, mind a bronzéremért hatalmas csata zajlott. Végül mindkettő a 17-es szakaszon dőlt el:  Simmes Alexander győzött Csányi Olivér felett, míg a harmadik helyet végül 2014-es év junior bajnoka gyűjthette be Tóth Maya Napsugárral szemben.

A nap érdekessége az volt, hogy a vesztesek is győztesek voltak, hiszen a díjátadó gálán Dr. Bábos Réka, klubigazgató bejelentette, hogy a július végén, az Old Lake Golf Clubban rendezendő Lee Westwood Golf Academy & School junior golfversenyén a IV. Magyar Nyílt Match Play Bajnokság legjobb lány golfozója, Tóth Maya Napsugár és legjobb fiú versenyzője, Csányi Olivér kapja meg a klub white card-ját.

Az első négyes után Morozova Szofia következett az eredménytáblán, aki az utolsó napon Horváth Ádámmal vívott az ötödik helyért. A hetedik helyet végül ifj Csiki Péter nyerte meg Hatvári Árpáddal szemben, teljessé téve az első 8-as csoport 2015-ös végeredményét.

A bajnokság különlegessége, hogy az erős mezőnynek köszönhetően a második nyolcasban szintén jó játékosok vannak. Ezt igazolta például Briglovics Boróka teljesítménye is, aki képességei szerint akár az első nyolcasban is helyet kaphatott volna, de erről éppen csak lemaradt, a kilencedik helyen fejezte be a bajnokságot.

A IV. Magyar Nyílt Match Play Bajnokság összesített eredménye itt olvasható.