Rózsa Csilla birdie-vel búcsúzott Törökországtól

Rózsa Csilla együttállásban a 60. helyen zárt a törökországi Turkish Airlines Ladies Open tornán. Az 500 ezer euró összdíjazású viadal negyedik napján Csicsi javított a keddi eredményén, ráadásul az utolsó szakaszt birdie-vel zárta, így szépen búcsúzott a tornától. A magyar golfozó teljesítette, amiért jött, megcsinálta a CUT-ot, ráadásul mindezt egy rangos versenyen, igazán kemény mezőnyben.

Rózsa Csilla tehát együttállásban a 60. helyen zárt a Turkish Airlines Ladies Open tornán. Csilla (74, 74, 80, 76=304, +12) az utolsó napon jobb eredménnyel zárt, mint a keddin, ezúttal leginkább csak a 16-os szakasz fogott ki rajta (a legnehezebb és legnyitottabb szakasz, a szél itt a legnagyobb, a szerk), ott duplát játszott, de volt két birdie-je, ráadásul a második éppen a befejező szakaszon született, így a búcsú igazán szépre sikerült. Csicsi a LET honlapja szerint a négy nap során 11 szakaszt játszott meg birdie-vel, 41 szakaszt zárt par-ra, 17 bogey-t ütött és volt még három dupla-bogey-ja.

A törökországi tornán a magyar golfozó ezúttal sem okozott csalódást, főleg ha azt nézzük, hogy Csilla ezúttal az érettségije miatt nem tudott annyit készülni, mint a korábbi viadalokra. Mindez egy ilyen komoly mezőnyben, mondani sem kell, hogy mekkora hátrány. Csicsi amiért jött, azt megcsinálta, bejutott a CUT-ba, újabb pontokat gyűjtött a világranglistán, amelyek közelebb juttatják a nagy célhoz, az olimpiai részvételhez. Csilla harmadik LET tornáján immáron a második CUT-ját tudhatja magáénak, ez óriási bravúr, remélhetőleg a szezon bővelkedik még számára hasonló, vagy még ennél is jobb eredményekben.

A Turkish Airlines Ladies Opent amúgy a 2010-es bajnok Melissa Reid nyerte négy ütés előnnyel megelőzve a franciák kiválóságát, Gwladys Nocera.

A szokásokhoz híven Csicsi caddie-je, Szeberényi Máté osztja meg velünk tapasztalatait:

„Én egy ilyen napot szerettem volna a tegnapi után.

Ma nehezebb volt a pálya, az eddigi legnehezebb pin pozíciókkal (mondjuk mikor, ha nem a 4. napon várnak ilyenek) és hatalmas széllel néztünk szembe. Voltak nagyon jó megoldásaink és akadtak kevésbé jók, de ami a legfontosabb: Csicsi élvezte, mosolygott és birdie-vel fejezte be a tornát.

Ez lendületet kell adjon, első körben az Evian Qualifier-re, majd a júniusi holland LET fordulóra,amely a következő közös fellépésünk.

Összességében én nagyon elégedett vagyok, ismét hasznos tapasztalatokkal lettünk gazdagabbak!”