Závaczki átmentette a formáját

Az elmúlt hétvégére kérdése az volt, hogy Závaczki Bálintnak sikerül-e a forma-mentés. A Magyar Kupán bruttó 6. helyezett és a legjobb fiú junior eredményt elérő versenyző az Osztrák Junior Tour második fordulóján vett részt. A Magyar színeket négy kategóriában képviselték játékosaink. U21-ben Simmes Alexander, U16-ban Greff Bálint, U14-ben Závaczki Bálint, U12-ben Kötél Bence. Bálint édesapja, Závaczki Zsolt számolt be lapunknak a hétvégi eredményekről:

„A számára ismeretlen, csodálatos hegyekkel körülvett Golfpark Klopeinersee adott otthont a háromnapos versenynek. A hegyvidéki területhez méltó domborzatokkal rendelkező pálya és a természeti adottságokhoz igazodó időjárás várta a golfozó juniorokat több kategóriában. A csütörtöki gyakorló napon az időjárás minden arcát megmutatta a pályát megismerni vágyók számára. A napsütés hirtelen váltott át futó záporrá, majd ismét kiderült az ég.

Az első versenynapon, reggeltől estig folyamatos esőzés nehezítette a játékosok teljesítményét. Azt azért el kell mondani, hogy a pályán a nagy mennyiségű eső ellenére sem volt játszhatatlan terület (casual water) sem a fair way-en, sem a greeneken, sem a bunkerokban. A második nap volt a legalkalmasabb a játékra, hiszen szélcsendes napsütéses idő köszöntött a szombatra. Vasárnap reggel az egész pálya felhőbe burkolózott, de szerencsére a látótávolság megengedte, hogy a 7.30-as indulásnak ne legyen akadálya. Bálint az U14-es kategóriába játszott, ahol összesen 36 nevező kezdte meg a versenyzést. A magyar színeket négy kategóriában képviselték játékosaink. U21-ben Simmes Alexander, U16-ban Greff Bálint, U14-ben Závaczki Bálint, U12-ben Kötél Bence.

A pályát minden fiú résztvevőnek 6043 méter hosszúságról kellett megjátszani. ( U21-U12-ig). Az első napon Bálint két hibát is vétett, amiért dupla bogie lett a „jutalma”. Ennek ellenére az elért +9-es eredménye a hatodik helyre volt elegendő, a Bálintot egyáltalán nem zavaró esős kellemetlen időben.

A második napon az volt a feladat, hogy ezeket a hibákat megpróbáljuk minimalizálni és ezzel 2-3 ütést megspórolva, előrébb lépni a tabella hatodik helyéről. Ez sikerült is, hiszen a +7-es második napi score a negyedik helyet jelentette Bálint számára a befejező nap előtt. Ekkor négy ütés választotta el az első helytől és egy ütésre állt a dobogótól. A vasárnapot úgy kezdte, hogy eszébeötlött az, ami a tavalyi Osztrák Open-en történt. Akkor ugyanis a befejező napon az utolsó előtti flightba indulva az ötödik helyről sikerült fellépnie a dobogó második fokára. Ez a „deja  vu„ érzés doppingolta annyira, hogy a befejező napon elért +4-es eredménye most is meghozta a második helyezést számára. Ezen a napon két hibás ütése volt, amiért a pálya megbüntette, minden más megoldása kifogástalan volt.

Kitűnő eredménynek értékeljük ezt a helyezést, hiszen 14 éves fiúkat sikerült maga mögé utasítania. Ez a teljesítmény jó előjel lehet, a jövő héten kezdődő U.S.Kids Golf European Championship-re. Bálint túl van a 2014-15-ös tanév vizsgáin, amit ismét kitűnő eredménnyel zárt, így teljes összpontosítással vehet részt a kontinens viadalon.” - zárta értékelését Závaczki Zsolt.

Ami a többieket illeti:

U21 Simmes Alexander: (75, 76, 79)

A Pannonia Golf and Country Club versenyzője a háromnapos verseny 10. helyén végzett az U21-es kategória  17 fős mezőnyében. Ütésszáma, 230 volt, amivel, 13 ütéssel végzett az első helyezett Baltl Timon mögött.

U16 Greff Bálint: (74, 73, 80)

Junior bajnokunk Bálint jól teljesített, hiszen az utolsó nap előtt még együttállásban a második helyen állt. Végül azonban, az utolsó napi 80-as köre miatt (par 72-es), meg kellett elégednie hármas együttállásban a 7. hellyel.

U12 Kötél Bence: (82, 88, 88)

Kötél Bencének sikerült átmentenie a Magyar Kupán mutatott formáját, hiszen összesítésben 258 ütéssel kategóriája legjobbja volt, így egy első helyezéssel térhetett haza Ausztriából.