Magyar Kupa zöngék

Már egy hete, hogy eredményt hirdettek a 26. Magyar Kupán, mégis fontosnak tartottuk, hogy a 2014-es Év Golfedzőjét is megszólaltassuk, aki méltán lehet büszke fia, ifj. Sárközi Ricsi teljesítményére, akinek a Nettó Junior Fiú kategóriában sikerült győznie Dezsereczky Gergely és Kötél Bence előtt.

„Három hétig nem voltam Magyarországon, ami érezhető volt Ricsi játékán miután hazaértem. Csupán négy napunk volt arra, hogy visszahozzam, hogy stabil játékot tudjon nyújtani a Magyar Kupán. A rendelkezésre álló időnkben rengeteget edzettünk, főleg a rövidjátékra helyeztük a hangsúlyt és olyan szituációkat is gyakoroltunk, mint pl. a bunker, amivel találkozhat a verseny során. Felállítottam neki egy pályastratégiát, amit be is tartott a viadalon, de olykor döcögött a játéka. De nem most kell a legjobbnak lenni, a lényeg az, hogy élvezze, amit (A képen: ifj. Sárközi Ricsi)

csinál és szeresse a golfot. Nem szeretném, ha abbahagyná 20 évesen. Nagyon büszke vagyok rá, hogy amit beszéltünk véghezvitte, a kupa csak ráadás.

Ricsi nagyon boldog, hogy megnyerte a Magyar kupát. A verseny után kimentünk és átbeszéltük, sőt lejátszotta miben hibázott. Ez az ő kérése volt. Összegezve elmondhatom, hogy mindent megtett, amit lehetett és biztos vagyok benne, hogy sokat lendít a játékán ez a Magyar Kupa kategória győzelem.”- fejezte be értékelését Sárközi Richárd.