Magyar Kupa:

Május 9.-én és 10.-én rendezték meg az idei első szövetségi versenyt, a 26. Magyar Kupát. Mindenki ott volt, aki számít, junioroktól a seniorokig, valamennyi korosztály képviseltette magát. A fiataloknál több kiemelkedő teljesítmény is született, a legnagyobb meglepetést mégis a 11 és fél éves golfozó, Kötél Bence okozta, aki az első napon egy, a második nap végén pedig mindössze 11 ponttal lemaradva, a hetedik helyen  követte a Magyar Kupa 2014-es és 2015-ös győztesét, Vadkerti Adélt. Felkerestük a büszke apukát, Kötél Balázst, hogy pár szóban értékelje a versenyt, illetve a BB különítmény, a Balatonudvariban működő Kötél-Bertényi Műhely teljesítményét.

Kötél Balázs elmondta, hogy a Magyar Kupa szervezésével és helyszínével meg volt elégedve, a pálya minőségére nem lehetett panasz, továbbá kiemelte, szüksége van a magyar golfnak Magyar Kupához hasonló versenyekre, ahol minden korosztály jelen van és közel 120 játékos küzd a pályán!

A BB csapat tagjainak teljesítményéről pedig a következőket mondta:

„A kicsik teljesítményével maximálisan elégedett voltam. A megbeszélt stratégiát követték, és bár 11 évesen még nincsen rajtuk akkora teher, remekül betartották a megbeszélt szisztémát.

Bertényi Bence összességében jól játszott, apróbb figyelmetlenségeket, ütéshibákat leszámítva szépen teljesített. Kötél Bence az első nap jobb teljesítményt nyújtott, jó volt a rövidjátéka, és bár a második napja gyengébbre sikeredett, ettől függetlenül a verseny alatt elért +17-es eredménye mindenképp említésre méltó. Kiemelendő, hogy az elmúlt időszakban sokat fejlődött az egyéni játéka, így joggal bízhatunk benne, hogy legközelebb jobb eredményt fog elérni. A kicsiknél jól látszott, hogy az alapok már a helyükön vannak, és bár szokniuk kell a pályát, még több ilyen versennyel az önbizalmuk is megnőhet.

(képen: Holló Zsombor és Greff Bálint)

A nagyobbak, Holló Zsombor és Greff Bálint, saját képességiekhez mérten alulteljesítettek. Mindkettőjüknél rossz döntések vezettek a vártnál gyengébb eredményhez. A hibák okát elsősorban a mentális felkészültségben kell keresni. Kiss Polett Karolina szintén picit elmaradt a várttól, de bizakodunk a jobb folytatásban. A játékosoknak önmagukkal kell tisztába jönniük, hogy a rossz döntéseket a jövőben elkerüljék.” –zárta értékelését Kötél Balázs.

(Képen: Kiss Polett Karolina)

Összességében tehát elmondható, hogy az idei Magyar Kupa színvonalas verseny volt, ahol a juniorok is megtapasztalhatták a mérkőzések, az éles helyzetek izgalmát. Az már most látszott, hogy élvezik a játékot. Mosolyogtak, jól mozogtak, jól érezték magukat a pályán, a verseny hangulata elragadta őket, ami időnként hibákhoz vezetett, de erre az élményre alapozva a jövőben még komoly eredményeket érhetnek el. Talán már Ausztriában, ahol Bertényi Bence és Kötél Bence következő megmérettetése lesz.