A 13-as szám bűvöletében

Újabb nemzetközi szereplést tudhat maga mögött Lugosi Tamás profi golfozónk. Idei harmadik Cseh PGA Tour állomásán vett részt, a Skalica Golf Clubban május 9. és 12. között, ahol négyes együttállásban a 13. helyen végzett két német és egy cseh versenyző társaságában. Megkértük a kisebbik Lugosi testvért, hogy számoljon be nekünk a kinti eseményekről:

„Voltaképp jól éreztem magam a versenyen, de közel sem vagyok elégedett. Az első nap 73-at játszottam egy nagyon jó -2-es hátsó kilenccel. Sajnos egy tripla bogey után két szakasz kellett, hogy be tudjam állítani a swingem és ezeken bogey-kat teljesítettem. De sikerült összeszedni magam és jó játékkal javítottam. Ez a teljesítmény a 12. helyre volt elegendő.

A második napon az első 9-en nagyon jól játszottam és -1-gyel fordultam. Sajnos a pálya második felén megint elcsúszott valami a lendítésemben, ezért sokat rontottam. Így jött össze a 75. (+3). Ugyan nem vigasztalt, de érdekes volt, hogy a mezőny nagyobb része rontott az eredményén, így gyakorlatilag ugyanolyan pozícióból várhattam az utolsó napot. A záró kör előtt az volt a célom, hogy bekerüljek a top 10-be.

Az utolsó nap 74-et játszottam, ami elfogadható, mert a szél ekkor fújt a legerősebben. Érdekes, hogy a három versenykörön a különböző napokon három teljesen különböző irányból fújt a szél, így volt olyan, hogy egy 220 méteres par 3-as szakaszon az első nap driver kellett, utolsó nap 6-os (!) vassal volt 2 méteren belüli birdie puttom.

Végül a "szerencsés" 13. helyen fejeztem be a Hant Trophy elnevezésű cseh PGA Tour versenyt, par fölött 6 ütéssel, ami egy közel 70 fős mezőnyből elég jónak mondható és örülök neki. Jövő héten megyek a következő fordulóra és ott újra megpróbálom elérni a célomat, hogy győztesként hagyjam el a pályát.”