Ki nyeri a Players?

Csütörtökön veszi kezdetét a PGA Tour legfontosabb tornája, a The Players Championship. A sokak által egyszerűen csak ötödik Majornek nevezett viadalon 10 millió dollárt osztanak szét a játékosok között, a győztes 1.8 millió dollárt vihet majd haza. Hogy ezt a hatalmas summát ki vághatja majd zsebre vasárnap, arról megoszlanak a vélemények, de a legtöbben McIlroy-Spieth csatát várnak a trófeáért, így mi is erre a két játékosra figyelünk ezúttal.

Azok akik a múlt héten esedékes Match Play tornán vártak egy esetleges Spieth-McIlroy csatára csalódniuk kellett, ám a sors fintora ezen a héten ha csak egy stroke play formátumban is, de összehozta a jelenkor két legmagasabban jegyzett golfozóját. A világelső McIlroy és a második Spieth ugyanis egy flightban kezdik meg a Players tornát, így kihagyhatatlanná vált egy rövid összehasonlítás.

Rory McIlroy

-    ötödik alkalommal indul a Playersen, legjobb helyezése a tavaly elért 6. hely

-    első három Players tornáján nem jutott be a CUT-ba

-    azóta sorozatban két top10-es helyezést tudhat magáénak

-    tornagyőzelemmel a háta mögött érkezik a viadalra, tavaly volt hasonlóban része, igaz akkor sorozatban három viadalt nyert meg

-    26 éves korára már 10 PGA Tour tornagyőzelemnél jár, hasonló bravúrra csak Tiger és Jack Nicklaus volt képes

-    a sportág történetében csupán három olyan játékost jegyeznek, aki a Playerst megelőző héten is nyerni tudott (Tiger Woods, Tom Kite, Raymond Floyd)

-    McIlroy csupán négy tornán indult idén a PGA Touron, legjobbja a Mastersen elért 4. hely

Jordan Spieth

-    jelenleg a világranglista 2. helyezettje

-    négy hét alatt két tornát nyert (Valspar Championship, Masters), ezen kívül versenyen volt második

-    a mostani a második Players Championship tornája, tavaly az előkelő 4. helyen zárt újoncként

-    a harmadik napon együttállásban vezetett a későbbi győztes Martin Kaymerrel