A hétvége abszolút győztese: Ralph Müller

Igazi tavaszi idő, jó állapotú pályák és remek hangulatú rangos versenyek jellemezték az elmúlt hétvégét az ország több klubjában. Elég csak a Tatán, szombaton megrendezett Novotel Golf Kupára, vagy a Pannonia Golf and Country Club-ban tartott Tensi Holiday Kupára gondolnunk, mely a Pannonia Challenge Tour nyitó fordulója is volt egyben. A hétvégére megérkezett jó idő már csak extra bónusz volt a játékhoz. A legnagyobb nyertes, egyértelműen a Pannonia Golf and Country Club versenyzője, Ralph Müller volt, aki az imént említett két verseny abszolút győztese lett.

Novotel Golf Kupa 2015

A Novotel Hotels és a tatai Old Lake Golf Club – immár 5. alkalommal- rendezte meg a nagy népszerűségnek örvendő 2015. évi Novotel Golf Kupát, április 25-én, szombaton. A verseny főszponzora speciális Novotel cateringet biztosított a játékosok részére - büfé reggelivel, a pályán snack-kel, pezsgővel. Az indulók továbbá értékes nyereményekért küzdhettek a főszponzor, és a számos társszponzor felajánlásából a HCP módosító versenyen.  A 26 flight,  4-es csoportokban, pontban 10 órakor kelt útra az Old Lake par 70-es pályáján. Közel 100 golfozó, az ország különböző klubjaiból érkezett a megmérettetésre, hogy küzdjön az értékes nyereményekért.

A Pannonia Golf and Country Club versenyzője, Ralph Müller stabil játékot mutatva két ütéssel par felett, 72-vel nyerte meg a Bruttó kategóriát. Mögötte, tisztes távolságban, következett Dr.Bohács Zsolt (+7), és Dr.Takács János (+10) kettőse.

Bruttó I.: Ralph Müller

Nettó Férfi A I-II-III.: Malatyinszki Tamás, Reska János, Dr.Bohács Zsolt

Nettó Férfi B I-II-III.: Tuba Péter, Rogers Patrick, Puskás OL András

Nettó Női I-II-III.: Kecskés Kornélia, Schaffer Zita, Kormányné Balzer Tímea

Nettó Junior I-II-III.: Vass Lajos, Valics Máté, Torti Daniel

Nettó Senior I-II-III.: Máthé István, Sándor Lajos, Dr.Takács János

Nettó Senior nők I-II-III.: Dr. Lukács Margit, Mervóné Kaincz Katalin, Dr. Sándorné Sörös Mária

A Tensi Holiday Kupával indult az idei Pannonia Challenge Tour!

A hétvége utolsó napján, mindent bepótolhattak az eredetileg április 4-ére kitűzött Challenge Tour szerelmesei, sőt még annál is többet. A Pannonia Golf and Country Club gondoskodott arról, hogy a kárpótlás se maradjon el, hiszen értékes nyereményekért küzdhettek az indulók április 26-án, vasárnap, amelyet a Tensi Holiday utazási iroda ajánlott fel. Ez a nap azonban, nem csupán a golfról szólt. A rendezvény a mozgást, a jó társaságot, és az egészséges versenyszellemet tűzte ki céljául. A verseny napján a Fájdalom Ambulancia szakemberei segítségével speciális bemelegítési lehetőséggel is megismerkedhettek a játékosok, akiket a golfozás után masszázzsal vártak.

A Pannonia Challenge Tour-t még tavaly nyáron hívták életre a máriavölgyi klubnál, amely 6 hétvégi napon, 18 szakaszon, hendikep módosítással megrendezett viadalt jelent.  A stableford pontozású, hendikep minősítő verseny nyitó fordulóján, vasárnap 10 órától indultak a játékosok az első tee-ről, ahol hendikep szerinti vegyes A és B kategóriában játszhattak a golfozók. A juniorok idén is külön kategóriában álltak elütőkre.

A verseny nagy érdeklődésre tartott számot, köszönhetően az értékes nyereményeknek és a kedvező nevezési díjnak. Külön öröm, hogy a magyarországi klubok játékosai mellett, külföldi indulók is elütőhöz álltak a sorozat első idei versenyén.

Az abszolút értékelés legjobbjának, a Pannonia Challenge Tour címvédője, Ralph Müller bizonyult, par felett 2 ütéssel (74). Őt követte Meznerics Gergely, Bui Quang Minh par fölött nyolc illetve 11 ütéssel.

A nettó értékelésekben sem volt hiány az izgalmakban. Sok helyen egy hajszál döntött, vagy még annyi se. A vegyes A-kategóriában, Jürgen Wieser szerezte meg a győzelmet, azonos pontszámmal, Hujber Lászlóval és Törőcsik Attilával. Így a dobogós helyek elosztásáról az utolsó szakaszokon elért jobb eredmény döntött.

A sorozat következő állomására május 24-éig kell várniuk a golfozóknak, mely az Oxygen Wellnes–Mercedes Kupa néven fut majd!