Mickelson bemutatkozott…

Phil Mickelson egy 71-es körrel mutatkozott be a Humana Challenge tornán. Az amerikai klasszis idei első versenyén nagyszerűen kezdett, ám a pálya hátsó részén több hibát is elkövetett, így végül a középmezőnyben zárta a napot, melynek hőse Michael Putnam volt, aki egészen szenzációs kört teljesített.

A közvélemény nem is igazán a Humana Challenge tornát várta, sokkal inkább Phil Mickelson visszatérését. Mickelson saját bevallása szerint rengeteget készült a holtidényben, több kilónyi súlyfeleslegtől szabadult meg, éppen ezért igen nagy volt a „hype” az indulása körül. Lefty kiválóan kezdett, az első 9-en a hármas és a hatos szakaszok között három birdie-t szerzett, a négyes szakaszon még ezt a csodát is láthattuk tőle:

Lefty tehát magabiztosnak tűnt. A pálya hátsó részén azonban jöttek a gondok. Mickelson a 12-esen par-ért gurított, de kimaradt így bogey-val zárta a szakaszt. A 14-esen hármat puttolt, míg a 16-oson szintén bogey-t ért el. A 17-es szakaszon végre jött egy életmentő birdie, így legalább mínuszos eredménnyel zárt. Mickelson 14-ből 10 fairway-t talált el, míg a greenek tekintetében 14/18 volt a mérlege.

„Lehet, hogy a végeredmény nem annyira jó, mint a korábbi napokban volt az edzéseimen, de jól esett a játék és várom a folytatást – kommentálta az első körét Mickelson, aki elmondása szerint tudja, hogy mi volt a gond a pálya hátsó részén, így alig várja, hogy ismét pályára léphessen kis kijavíthassa a csütörtökön elkövetett hibákat.
Aki viszont nem hibázott sokat az Michael Putnam volt aki végül 63 ütésből teljesítette a pályát. Az amerikai golfozó elképesztően elkapta a fonalat: a 7-es, 9-es, 10-es szakaszokon birdiet ütött, majd a sorozat a hátsó részen teljesedett ki, a 12-es és a 17-es lyuk között sorozatban hat birdie-t ütött.

Az éllovas előnye azonban nem nagy, egészen pontosan egy ütés az egyaránt 64-es kört teljesítő Mark Wilson, John Peterson, Blake Adams, Francesco Molinari és Scott Pinckney-vel szemben.

Ami a címvédő Patrick Reedet illeti, ő sem panaszkodhat hiszen a La Quinta pályán 65 ütésből ért körbe. Reed legutóbb Hawaii-on indult, ahol playoffban győzte le Jimmy Walkert, aki viszont a soron következő tornán tudott győzni. Reed egy éve 63-as körrel nyitott, az utolsó napon 71-et játszott és végül két ütés előnnyel nyert. Reed a mezőny legmagasabban jegyzett játékosával, Matt Kucharral játszott egy flightban és a rutinos klasszis szintén 65-öt játszott. A mezőnyben ott van amúgy John Daly is, a botrányhős 69-es eredménnyel zárta a csütörtököt. Szintén a mezőnyben van a FedEx Kupa címvédője Billy Horschel aki Mickelsonhoz hasonlóan 71 ütésből zárta az első napot.