Disznóvágás, szűz hó és persze footgolf

Méltóképpen zárta az évet a hazai footgolf társadalom. A kiélezett versenyszezon után igazán kötetlen hangulatú játékkal búcsúztatták az óévet Kisorosziban. A Magyar Golf Club havas pályáján Bakó Attila volt a legjobb. Az ünnepi kupán disznóvágás is volt.

Közel negyven játékos melegített hétfő reggel Kisorosziban. A Szilveszter Footgolf Kupa résztvevői disznótorosra érkeztek a Magyar Golf Clubba, ahol a verseny előtt sült vér és zsíroskenyér volt a reggeli. A bőségtál után vonultak a pályára, ahol a fű ritkán kandikált ki a hótakaró alól. A szűz havon kezdett játék most is tizennyolc szakaszra zajlott. A verőfényes napsütés csípős hideggel és néhol erős széllel párosult. A legjobban Bakó Attila összpontosított, és a par 72-es pályán 81-es eredménnyel nyerte a tornát.

– Ebből is látszik, hogy ugyan a szokatlan körülmények nehezítették a játékot, nem volt lehetetlen jól teljesíteni. A 81 kimondottan jónak mondható a havas borításon – elemzett Gelencsér Gábor, a Magyar Footgolf Szövetség elnöke. – Szokás szerint remek volt a hangulat. Örömteli, hogy ilyen sokan voltunk, köszönöm azoknak, akik eljöttek, és még a Lakitelek Népfőiskola footgolf csapata is megtisztelt minket.

A verseny végén a disznótoros nem maradhatott el, mint ahogy az sem, hogy távozáskor mindenki footgolfsikerekben is gazdag új esztendőt kívánt a másiknak. Az első verseny 2015-ben március 15-én vasárnap lesz Kisorosziban.