Felnőtt a Kicsi Lány!

Abszolút sikeres nemzetközi szereplést tudhat maga mögött többszörös felnőtt és korosztályos magyar bajnokunk, Lajtai Rózsa Csilla. Végigkövettük a hosszú és izgalmakkal teli Q-School döntőt. A fiatal magyar golfozó a december 17. és 21. között zajló marokkói fináléban, együttállásban a 17. helyen végzett, amivel European Ladies Tour kártya boldog tulajdonosa lett és egyúttal egy sikerekben gazdag amatőri pályafutás végére rakott pontot. Ezt követően pedig reméljük, határ a csillagos ég.

A marokkói ötnapos viadalon magyar bajnokunk, a nyitónapot követően, nyolcas együttállásban az 54. helyen állt. A második napon, -1-et játszva, 27 helyet javítva egészen a 27. pozícióig zárkózott fel. A következő játéknapon nem jött ki a lépés és kissé csalódottan +3-mal hagyta el a Samanah pályáját. Majd jött a Csicsi Show! Golfozónk a negyedik napon ellentmondást nem tűrően 66-os kört elérve (7 birdie, egy bogey), összesítésben -2-es score-ral jutott a legjobb 64 játékos közé.

A döntő döntőjét a Samanah Golf Club-ban tartották. Ez a pálya kissé mumusa volt Csicsinek az elmúlt napokban. Ám minderre profi eleganciával fittyet hányt, nagyszerű záró kört produkált (+1) és elérte célját, megszerezte a European Ladies Tour kártyát és ezzel a magyar golfkarácsonyfa alá a legnagyobb ajándékot szállította. A kérkedőknek bizonyította tehetségét, már ha kellett mit igazolnia. Külön kiemelendő a Forest Hills-i pro, Gavin Irwin szerepe is, aki Csillával, nagyszerű csapatot alkotott az elmúlt hetekben. Az igazi karácsonyi csillogást Csicsi hozta el nekünk. Bravó, bravó, bravó!