Westwoodnak nagyon megy

A címvédő angol Lee Westwood győzelmével zárult a Thailand Golf Championship torna. A korábbi világelső egy ütés előnnyel nyert az ausztrál Marcus Fraser és a német Martin Kaymer előtt.

Úgy tűnik Lee Westwood ha Ázsiában indul tornán, akkor rendszerint tornagyőzelemmel tér haza. Az angolok kiválósága az 1 millió dollár összdíjazású viadalon csak egyszer játszott 70 alatt, de azt a legjobbkor tette, persze, hogy az utolsó napon. Westwood 67-ütéses kört teljesített vasárnap és már a klubházban ülve nézte ahogy Kaymer a 17-esen bogey-t üt, az ausztrál Fraser pedig a 18-ason hagy ki egy könnyed par-puttot. A trófea így Westwood kezébe vándorolt, pedig a nap elején nem tűnt úgy, hogy az angol lesz a végső befutó. Az angol játékos döcögősen kezdett, első két szakaszát egyaránt bogey-val zárta, ám azt követően lendületbe jött és összesen hét birdie-t ütve végül meg sem állt a 280-as összeredményig.

Westwood mellett Marcus Frasek is örülhetett azért, hiszen együttállásos második helyével bebiztosította magának az ázsiai sorozat kereseti listáján a 4. helyet, amely – miután még nem kvalifikált – bejuttatta a 2015-ös British Openre.

Az ázsiai sorozatot amúgy az amerikai David Lipsky nyerte 713 901 dolláros összkeresetével.