John Daly tornát nyert!

John Dalynek nagyszerű napokat tudhat maga mögött két okból kifolyólag is. A PGA Tour fenegyereke egyrészt tornát nyert, másrészt eljegyezte barátnőjét, így ötödszörre is megnősül. Igazából nem könnyű eldönteni, hogy melyik nagyobb szó az esetében, az újbóli nősülés, vagy a tornagyőzelem, de kiindulva Daly botrányos nőügyeiből, inkább a tornagyőzelem mellett szavazunk.

John Daily ugyanis 10 év nyeretlenségi széria után tudott ismét tornát nyerni és bár nem a PGA Touron tette mindezt, sőt nem is az European Touron, azért mégis csak örömteli, hogy a rajongók körében óriási kedvencnek számító golfozó harci kedve nem lankad még annak ellenére sem, hogy sikerélmények nem nagyon érték mostanság a golfpályákon. Daly amúgy egy törökországi viadalt nyert meg ahol az első napon 64-et játszott majd győzelmét egy 72-es körrel biztosította be. Daly a sikerért 8 ezer dollárt kapott, amely első blikkre nem tűnik észvesztően nagy pénznek, főleg ha összehasonlítjuk a pályafutása alatt összeszedett 10 millió dollárral, ám mindezek ellenére a 48 éves játékos nagyon örült a győzelemnek.

"Nagyszerű érzés ismét nyerni, hiszen még nekünk profi játékosoknak is szükségünk van az önbizalom növelő sikerekre. Idén ez már az utolsó versenyem, jövőre remélhetőleg extra önbizalommal vágok neki az idénynek és nem maradnak el a sikerek" - kommentálta győzelmét a PGA Tour egykoron leghosszabb drive-jával rendelkező játékosa.

John Daly legutóbb 2004-ben nyert, akkor a Buick Invitation tornán lett első.