Mickelson januárban színre lép

Nem hagyott magának túl hosszú pihenőt Phil Mickelson, az amerikai golfozó ugyanis már januárban visszatér és elindul a The Humana Challenge tornán. A viadal ismerős lehet a számára hiszen korábban már kétszer is megnyerte, tehát a visszatérésre jobb helyszínt nem is választhatott volna.

Mickelson pályafutása egyik legrosszabb idényén van túl. A Lefty becenévre hallgató golfozót túl sok sikerélmény a 2014-es idényben nem érte, mindössze egyszer zárt a legjobb 10 között, a Ryder Kupán a vesztes amerikai csapatnak volt a tagja és nem is tudott jó játékkal segíteni csapatán, ráadásul a PGA Touron 10 éves sorozata szakadt meg azzal, hogy nem nyert egy tornát sem.

A 44 éves ötszörös Major-bajnok klasszis a Ryder Kupa óta nem indult tornán, ám a hírek szerint egyáltalán nem pihenéssel töltötte az azóta eltelt időt. Mickelson a beszámolók szerint folyamatosan készül, ráadásul a felkészülésében immáron fitnesz elemeket is belevitt, saját bevallása szerint több felesleges kilótól is megszabadult. Az amerikai játékos nem titkolt célja idén, hogy megcsinálja a karrier Grand Slamet, ehhez pedig nyernie kéne a US Openen, ahol korábban már rekordot jelentő hat alkalommal volt második.

Mickelson a hírek szerint élete formájában van, mindezt majd azon a tornán bizonyíthatja, ahol Keegan Bradley, Brandt Snedeker, Jason Dufner, Zach Johnson, a FedEx Kupa-címvédő Billy Horschel és a címvédő Patrick Reed is elindul az előzetes nevezések szerint. A versenyt január 22-25. között rendezik.