Jordan Spieth Ausztrália királya

Jordan Spieth győzelmével zárult az Australian Open névre keresztelt golf torna, melyen a fiatal amerikai mellett a világelső Rory McIlroy és a Triple Crowne-ra hajtó Adam Scott is elindult. Speith parádésan játszott, az utolsó napon 63-as kört teljesített és végül esélyt sem adva vetélytársainak hat ütés előnnyel nyerte meg a Sydneyben megrendezett viadalt.

A 156 fős mezőnyben többnyire ausztrál golfozók indultak, de azért a szervezők kitettek magukért, hiszen a nemzetközi sztárok közül Rory McIlroyt, Boo Weekley-t és Brendon De Jongot is meghívták, persze Jordan Spieth-tel egyetemben. A nagy sztárok közül McIlroy kezdett a legjobban, csütörtökön és pénteken is 69-es kört teljesített, míg Scott az első napon mutatott gyengélkedését (74) követően a második kört 66 ütésből zárta. Spieth csütörtökön volt elemében, 67 ütéses körénél nem nagyon játszottak jobbat, viszont pénteken már par felett játszott. A harmadik napon 76 fő folytathatta a versenyt. A három sztár közül McIlroy betlizett, 76-os köre során a kilences (par 4-es) szakaszt hét, a 10-est (par 4-es) hat ütésből teljesítette, volt még három bogey-ja és három birdie-je is. Scott magabiztos játékot produkált, ahogy Spieth is, mindketten 69 ütéssel jöttek le a pályáról.

A negyedik nap viszont már csak Jordan Spiethről szólt. Az amerikai ihletett formában játszott, a lehető legjobbkor teljesítette bogey-mentes kört amely során végül 63-nál állt meg. Spieth az ausztrál Greg Chalmersszel volt együttállásban az élen a négyes szakaszig, ám az amerikai birdie-vel teljesítette a par-5-ös ötöst, míg Chalmers bogey-t ütött. Spieth lendülete a hatoson és a hetesen is kitartott, sorozatban ütötte a birdie-ket, a kilencesen kiválóan mentett par-ra, majd a 14-es és a 18-as között még négy birdie-t "vert be". Jordan Spieth végül 63 ütéses kört jegyzett, saját bevallása szerint élete körét teljesítette, amely ezúttal a tornagyőzelmet jelentette számára.

Hogy mennyire jó volt Spieth és mennyire gyengélkedett a vasárnap 72-es kört játszó és 15-ként végző Rory McIlroy, azt jól szemlélteti az északír Twitter-bejegyzése:

"Ha ma 100 köröm lett volna, akkor sem tudtam volna meg sem közelíteni a 63-at. Nagyszerű munka Jordan Spieth, gratulálok!" - írta McIlroy a mikroblogján.

Spieth 1993 után az első amerikai golfozó lett (Brad Faxon óta) aki győzni tudott az Australian Openen. Az ifjú amerikai 1 250 000 ausztrál dollárt kaszált a sikerrel. Ami pedig a hazaiak első számú golfozóját, Adam Scottot illeti, a Masters-győztes golfozó ötödikként zárt kilenc ütéssel lemaradva Spiethtől.