58 az új rekord

John Hahn történelmet írt, ő lett az első golfozó, aki 60 ütés alatt teljesített az European Touron. Az amerikai játékos 58-as kört produkált Spanyolországban az European Tour kvalifikációs versenyének negyedik körében, ám a teljesítményét mégsem ismerik el rekordként, ugyanis a rossz időjárás miatt a "helyezés szabály" (preferred lies) lépett életbe.

Nincs szerencséje John Hahn-nak, ugyanis a fiatal amerikai korszakos rekordot jegyzett az European Touron, ám egy különleges szabály miatt nem ismerik el azt a szervezett vezetői. Hahn 58-as kört jegyzett a Catalunya Resort par-70-es pályáján a kvalifikációs torna negyedik napján. A jövő évi európai részvételt garantáló kártyáért küzdő játékos a viadal első napján nagyszerűen kezdett, 67-et ütött a komplexum rövidebbik (par 70-es) pályáján. A második napon már nem ment ennyire jól, az előre megállapított ütésszámnál héttel volt gyengébb, így 79-es eredménnyel jött le a hosszabbik pályáról, melyet a harmadik napon par-ra hozott. A negyedik napon jött a szenzáció, Hahn 12 birdie-t ütve 58 ütéssel zárta a napot, ami rekordot jelentő teljesítmény. Az amerikai játékos az első 9-en 5 birdie-t ütött, a hátsó szakaszok közül pedig kettő kivételével mindegyiket birdie-re hozta. Hahn teljesítményét ugyanakkor nem ismerik el rekordként, ugyanis a játéknapon az úgynevezett „preferred lies” (helyezés szabály) volt érvényben a rossz időjárás miatt. Ez annyit tesz, hogy a játékosok felvehetik, megtisztíthatják a labdáikat és megadott távolságon belül tetszőleges helyre helyezhetik azt.