Hazatért a harcos

Még csak 23 éves, de már több nívós versenyen is kiemelkedő teljesítményt nyújtott Palanszki Benjamin, aki újabb sikereket könyvelhetett el a múlt héten lezajló European Tour selejtezőjén is. Profi golfozónk a száz kiváló játékos között +8-cal a középmezőnyben végzett, ami ugyan nem volt elég a spanyolországi fináléba való bejutáshoz, mégis újabb tapasztalatokkal és jó érzésekkel térhetett haza Olaszországból.

„Pályafutásom során, immáron harmadik alkalommal vehettem részt a European Tour Qualifying School állomásán, és az előzőekhez hasonlóan, most is fantasztikusan éreztem magam. Nem csak az olaszországi pálya nyűgözött le, gyönyörű kilátásával és szebbnél szebb pályavezetésével mind a 18 szakaszon, de a verseny atmoszférája is leírhatatlan volt. Teljesen más élmény ugyanis egy olyan versenyen szerepelni, ahol a játékosok nem csupán passzióból, de a megélhetésükért játszanak. A küzdelem így jóval kiélezettebb, hiszen sok minden forog kockán.  – kezdte a beszámolót Palanszki.

A játékommal nagyrészt meg vagyok elégedve, bár értek apróbb csalódások. - folytatta. -  A verseny a hagyományos formában zajlott, egy gyakorlónap után következett négy nap stroke play, harmadik napon cuttal. Az első napon még hozzá kellett edződnöm a pályához, de az első kilenc ütéseit végül tudtam valamelyest kompenzálni a verseny második felében, és +2-vel végeztem. A második napon sikerült a legjobb teljesítményt nyújtanom, akkor -2-vel fejeztem be a par 72-es kört. Az az igazság, hogy ez volt a legrosszabb, amit aznap játszhattam, hiszen négy birdien és két bogey-n kívül csak parokat ütöttem. Ha nincs az a két rosszabb ütés, 68-67 körül is lehetett volna az aznapi eredményem.  A harmadik kör volt számomra a legnehezebb, akkor par fölött négy ütéssel végeztem. Elég rossz formában kezdtem a napot, nehezen indult a játékom, és többször is nehéz volt kordában tartanom az ütéseket. A záró körön is +4-et játszottam, végösszesítésben +8-cal, együttállásban az 54. helyen fejeztem be a European Tour selejtezőjét.

Az apróbb csalódások ellenére jó érzésekkel zártam a versenyt, és büszke vagyok a felkészülésre, amit sikerült véghez vinnem a verseny előtt. Ezáltal ráébredtem arra is, hogy minden tudásom és tapasztalatom megvan ahhoz, hogy a jövőben is elérhessem a magam elé kitűzött célokat.”

Palanszki a továbbiakban sem pihenéssel tölti idejét. Profi golfozónk az elkövetkezendő időben a téli felkészülésére fog koncentrálni, hiszen nem sokára a kanadai illetve a latin-amerikai PGA Tour selejtezőin kell újból próbára tennie képességeit.