Egy eagle és kész

Tegnap zárult Ausztriában, a Cseh Tour szervezésében, a Haugschlag Open két napos versenye. Az indulóknak a pálya mellett, a hűvös, kimondottan szeles, igazi őszi időjárással is meg kellett küzdeniük. A viadalon elütőhöz állt többek között profi golfozónk, Hahn Roland is, aki visszafogottabb teljesítményt nyújtva, négyes együttállásban a 22. helyen végzett. Azt viszont mindenképpen pozitívumként könyvelheti el, hogy a pálya 13-as szakaszának par 5-ösén a zárónapon, eagle-t ütött.

A két körös versenyt egyébként egy ütés előnnyel a cseh TINTĚRA Lukáš nyerte, aki rajt-cél győzelmet aratott, és az utolsó napi 73-as körének köszönhetően összesítésben par alatt egy ütéssel utasította a maga mögé az 54 fős mezőnyt.  A második helyen hármas együttállásban 145-öt ütve, LIESER Ondřej, ZVARÍK Juraj, JANOŠÍK Viktor alkotta trió végzett.

Roland értékelt:

„19. helyről vágtam neki (22. lettem) a 2. napnak. Reggel volt 1 óra csúszás a talaj menti fagy miatt... Utána szépen kisütött a nap is viszont elég hideg volt 5-6 fok. Jó érzéssel mentem ki a pályára, hisz mint ahogy említettem jól ment a játék és valóban élvezetesen tudtam játszani...csak azok a fránya puttok.

Tegnapi körömben is halmozódtak a 3 puttok, csak most 5 db volt belőle. Ez már annyira súlyos, hogy technikai problémákra gyanakszom. Édesapámmal kijavítjuk és repkednek majd a mínuszok! Ha már így jön a tél.”