Véget ért a 2014-es Junior Tour

A kiírást „kissé” módosítva, augusztus 27-én, Tatán, az Old Lake Golf Klub pályáján ért véget az 2014-es Junior Tour versenysorozat. A Magyar Golf Szövetség és a magyar golf klubok harmonikus együttműködésének köszönhetően, az idei év Junior Tour állomásainak száma 10-re bővült, hiszen idén a 9 szakaszos pályák is bekapcsolódtak a sorozatba. Az első állomás április 22-én, a Highland Golf Klubban került megrendezésre, a további nyolc fordulónak a Golfclub Imperial,  Birdland, Sonnegolf, Forest Hills, St. Lőrinc, Pannonia, Magyar Golf Klub és Royal Balaton adtak otthont.

A Junior Tour az idei szezonban is két csoportban lett meghirdetve: az „A” csapatban az idősebbek U14,  U18, és U21 kategóriákban indulhattak, míg a „B” csoportban a fiatalabbak játszottak az U10 és U12-es kategóriákban.

A verseny legifjabb versenyzőit felvonultató U10-es kategóriában a fiúknál Bertényi Bence, Horváth Ákos és Somogyi Bence hármasa került az élre, míg a lányoknál Jaczkovics Emma Éva, Lengyel Letícia Anna, illetve Koharek Anna nyerte a versenyt. Az U12-ben, a tavalyi sorozathoz hasonlóan, idén is a végig az élmezőnyben játszó Závaczki Bálint diadalmaskodott, akit a második helyen Horváth Erik, a harmadikként Kötél Bence következett.

Az idősebb játékosok körében, az U14-ben, a tavalyi második helyezett Holló Zsombor Péterből idén abszolút győztes lett, s maradéktalanul behozva a lemaradását jóval megelőzte társait. A második helyen most, az előző évben még U12-ben játszó Rózsa Dániel áll, szorosan mögötte harmadikként Vaszkó Zsombor végzett. 2013-as touron a kategóriában elsőként végző Greff Bálint idén csak három állomáson vett részt, és bár azokon szépen teljesített, mégis emiatt elesett a jó helyezéstől.

A következő korcsoportban, az U18-as kategóriában azonban már szélesebb volt a játékosok palettája, hiszen az U16 megszüntetésével a fiatal és idősebb golfozók egy ligába estek, a „kicsiknek” fel kellett venniük a versenyt a több tapasztalattal bíró 18 évesekkel. A 13 és 18 év közötti lányok élén idén újból Vadkerti Adél végzett, maga mögött hagyva Csíkos Lillát és Szemerey Lilit. Adél a tour során végig legjobbként játszott, az utolsó három fordulón pedig minden kétséget kizáróan vitte a prímet. Az előző szezonban még az U14-ben első helyen végző Tóth Maya a 18 évesek között is tartotta magát, korához képest szép teljesítményt nyújtott és hatodikként végzett Briglovics Boróka és Vu Fanni mögött.  Rózsa Csilla idén is indult a sorozaton, azonban tavalyhoz hasonlóan ideje most sem engedte neki a két fordulónál többön való részvételt.

A fiúknál Horváth Marcell teljesítette a legkiemelkedőbben a versenysorozatot. A tavalyi sorozat másodikjának, Lengyel Armandnak azonban drasztikusan visszaesett a teljesítménye, és a helyébe idén Csányi Olivér lépett. Marcell is a tíz fordulón keresztül végig legelöl teljesített, bár a hatodik állomáson Olivér kissé megszorongatta Nagy-Britanniába készülő játékost, s így is csak alig pár ütéssel maradt le mögötte.  A harmadik helyen, Rózsa Dávid megtartotta előző évi pozícióját, azonban feltűnt a konkurencia Bacsó Krisztián személyében, akivel végül holtversenyben végzett.

Az U21-ben Lengyel Lilla messze elhúzott, a másik két helyen Lencz Krisztián-Berta Máté sorrend alakult ki.