Csicsi megvédte címét!

2014. augusztus 22-24. között zajlott a Magyar Golf Szövetség szervezésében, az OTP Bank 36. Magyar Amatőr Nyílt Golfbajnoksága, melyet másodszor rendeztek a Balatonnál. A versenyen, a korábbi évekhez hasonlóan, most is sok külföldi játékos vett részt, a nevezők közel fele. Az erős mezőnyre utalt, hogy a jelentkezők 20 %-a, 0 alatti hendikeppel indult. Dobogós álmokkal és jó formában lévő játékosokkal vágtunk neki a bajnokságnak. Volt okunk reménykedni, a gyengébben sikerült tavalyi év után.

A Nyílt Golfbajnokságra 14 nemzet sportolói adták le nevezésüket (Ausztria, Ciprus, Csehország, Horvátország, Írország, Lettország, Németország, Olaszország, Oroszország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia valamint Magyarország). A korábbi évekhez hasonlóan, a férfi kategóriában induló versenyzők mezőnye háromszorosa volt a nőkének. A 14 év feletti Magyar Junior Válogatott teljes létszámmal indult, köztük riói olimpiai várományosunk, a 17 éves Rózsa Csilla, akinek azért is szoríthattunk, hogy megvédje korábbi bajnoki cím.

A három napos verseny alatt izgalmakban, fordulatos eseményekben nem volt hiány. A pálya néhol - a heves esőzések miatt, inkább hasonlított egy kacsaúsztatóra, mint egy golfpályára. Az önkéntesek, a klub munkatársai tisztességesen helytálltak és megküzdöttek az elemekkel. Köszönet nekik.

Magyar Amatőr Nyílt Női Bajnok:

A tavalyi évhez hasonlóan, a Magyar Amatőr Nyílt Női Bajnok Rózsa Csilla (225) lett. A rajtnál kicsit beragadt, csupán +9-et tudott játszani és ezzel egyből négyütéses hátránya lett az első helyezetthez képest. A második napot már egy kiváló 0-ával teljesítette, míg az élen állók rontottak és így a négyütéses hendikep, négyütéses előnyre váltott. Az utolsó napon játszott 0-as scorja pedig, a címvédést jelentette.

Az orosz színekben induló, ám Magyarországon élő testvérpáros, Morozova Sofia és Morozov Mikhail, mindkét tagja az élmezőnyben végzett, sőt Sofia (242), Csicsi mögött a második helyet szerezte meg! A dobogó harmadik fokára Holpfer Isabella (242) állhatott.  A második kör után még harmadik helyen álló Briglovics Boróka, a zárónapon sajnos mélyen tudása alatt játszott (+16), így a 6. helyen végzett (246), pár ütéssel maradt csak le a dobogóról. Vadkerti Adél (252) szintén jelentősen rontott másodiknapi eredményén és meg kellett elégednie a 8. hellyel.

Magyar Amatőr Nyílt Férfi Bajnok:

A férfiak mezőnyében a második nap még vezető Soller Severin elszállt (82), így 76-os körével a német Borges Claas-Eric, 2011 után ismét győzött, egy ütéssel megelőzve Kostelka Vojtech (225), cseh versenyzőt. A harmadik helyen a horvát, Gudelj Branimir (227) végzett. A 2012-es győztes, Diederichs Johannes csupán a 14. helyen zárta a bajnokságot.

Köztudott, hogy a férfiak mezőnye, nemzetközi szinten erősebb, mint a nőké. A magyar fiúk végül nem tudták tartani a lépést külföldi kollégáikkal. Rózsa Dávid (243), a célegyenesre ráfordulva még látótávolságban érezhette a dobogót, végül messze került tőle. Azonban a top 10-ről alig lemaradva, a legjobb magyarként, a 11. helyen végzett. A top 20-ban zárt még Holló Zsombor Péter, aki a 17. lett, és Csányi Olivér, aki a 20 helyen fejezte be a versenyt.

Az utolsó napon sajnos nem jött ki a lépés, és bár Rózsa Csillának köszönhetően győzelmet ünnepelhettünk, azért reméljük, lesznek még ennél jobb végjátékaink!