Háromszoros bajnok

Augusztus 23-án, szombaton rendezte meg a Golfclub Imperial Balaton az éves klubbajnokságát. A mezőny élén most is Závaczki Bálint végzett, aki parra hozva a kört messze maga mögé utasította a többi játékost, így harmadszorra is megvédve bajnoki címét.

Bálint ismételten hozta a formáját, a par 72-es kört egy ütéssel sem túllépve első helyen zárta a versenyt. Már az első kilencen is remekül teljesített, három bogey-val és egy birdie-vel +2-re állt a bajnokság első fele után. A második kilencen azonban még ezt is tudta tovább fokozni, egy birdie és egy bogey mellett a 13-as szakaszon dupla birdie-t is ütött, amivel nullára hozta végső eredményét.

Závaczki mögött, a második helyen Dobány Patrick áll, aki +6-tal végezte a versenyt. Patrick a félidőben még csak két ütéssel volt lemaradva Závaczkitól: +4-gyel teljesítette az első kilenc szakaszt két sima és egy dupla bogey-val, illetve egy birdie-vel. A bajnokság második felén azonban nem tudta behozni lemaradását, bár ennek ellenére nagyon szép játékot produkált: két sima és egy dupla bogey mellett két birdie-t is ütött.

A képzeletbeli dobogó harmadik fokán holtverseny alakult ki Décsy Dániel és Rózsa Dániel között, amit végül Dani mondhat magáénak, aki élete első single score-ját ütötte (+8) az Imperial Klubbajnokságon. Ezzel be is húzta a junior nettó első és a bruttó harmadik helyet Balatongyörökön.

Nettó kategóriában a 25 alatti hendikeppes játékosok kerültek díjazásra. Köztük Maier Franz teljesített a legjobban, a második helyezett Dr. Hegel Zsuzsanna lett, míg a harmadik helyen Probst Ágnes végzett.