Versenyek a nemzeti ünnepen

A magyar államalapítás évfordulójának ünnepe most sem telt eseménytelenül a hazai golfklubokban. Augusztus 20-án, a Highlanden folytatódott az egész Európát felölelő, jótékonysági versenysorozat, a TwoWings Cup, mely szerdán harmadik fordulójához érkezett, és amelynek győztese Bacsó Krisztián lett +8-cas eredményével. Ezzel párhuzamosan Kisorosziban, a Magyar Golf Klub pályáján sem volt megállás. A nemzeti ünnep alkalmából megrendezett Szent István Kupán Molnár Sándor +7-tel került a mezőny élére.

Highland, TwoWings III.

Sok megpróbáltatás és izgalom után Bacsó Krisztián, +8-cas eredményével lett a legjobb játékos az 54 induló közül. Krisztiánnak azonban közel sem volt könnyű dolga, hiszen mögötte, mindössze két ütéssel lemaradva, holtversenyben a második helyen végzett Lacsek Krisztián és Zilahy Csaba is +10-zel.

A fordulatokban gazdag versenyen, az első kilenc után még Zilahy állt a mezőny élén. Játékostársaival ellentétben csak két bogey-t ütött és +2-vel zárta a verseny első felét. A félidőben Bacsó Krisztián három bogey-val a második, Lacsek +4-gyel, a harmadik helyen állt.

A második kilencen azonban Csabának már nem sikerült tartania jó teljesítményét, négy bogey-val és két duplával, végül +10-zel végzett. A két másik játékos azonban tudta hozni a játékát: Lacsek Krisztián két dupla és két sima bogey-t ütött, míg Bacsó öt bogey-val állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Tőlük mindössze egy ütéssel lemaradva végzett Hatvári Árpád (+11), aki az első kilencen még Lacsekkel volt egálban.

Magyar Golf Klub, Szent István kupa

A Magyar Golf Klub, államalapító Szent István király napjára, most is a róla elnevezett rendezvénnyel emlékezett meg. A hagyomány 1982-ig nyúlik vissza, ekkor tartották meg első ízben a Szent István napi versenyt Kisorosziban. Az évtizedes múltra visszatekintő Szent István Kupán, ez alkalommal is a családias légkör és a kellemes hangulat dominált. A stableford típusú, hcp minősítő versenyre benevező 32 játékos, hármas flightokban, reggel tízkor vágott neki a 18 szakaszos pályának.

Az ünnepi verseny egyértelmű győztese bruttó kategóriában, a senior  Molnár Sándor lett, aki +7-tel messze maga mögött hagyta játékostársait. A második helyen kialakult holtversenyben a senior női játékos, Molnár Lászlóné, illetve a klub elnöke, Nagy István végzett +15-tel. A nettó A kategóriában Molnár Lászlóné (34), Hideg János és Nagy István (33) lett a három legjobb játékos, míg a nettó B kategória dobogójára Herczeg Dániel (37), Csillag János (34) és Unger Zsolt (33) állhatott fel.