Véget ért a Budai Golf Kupa

Az augusztus 16-án, szombaton, az Old Lake pályáján megrendezett Budai Golf Kupa ranglistaversenyen és klubbajnokságon ismételten nagy létszámmal (79) voltak jelen a versenyzők. A tavalyihoz hasonlóan, a mostani rendezvény is junior győzelemmel ért véget, és +1-es eredményével Horváth Marcell állhatott fel a képzeletbeli dobogó legfelső fokára.

Marcell a szombati verseny során végig szép, stabil játékot hozott. Már az első kilenc első szakaszán erős indítással kezdett, birdie-t ütött, majd a másodikon egy bogeyt, negyediken egy újabb birdie-t. A 14-esig végig part játszott, az utolsó négy szakaszon becsúszott két bogey, de +1-el végül ő lett a mezőny legjobb játékosa.

Marcellt szorosan, mindössze egy ütéssel lemaradva követi holtversenyben Horváth Ádám és Zilahy Csaba. Ádámnak nem sikerült jól startolnia, dupla bogey-val kezdett az első szakaszon, de ezt öt szakasszal később, a 6-osig, két birdie-vel sikerült kiegyenlítenie. Azonban, míg Marcell -1-el teljesítette a verseny első felét, Ádám parral végzett. A második 9-en sem tudta behozni az egy ütésnyi hátrányát, két bogeyt is játszott, így a verseny végén, +2-vel a második helyezést ért el.

Ádámmal osztozik a második helyen a felnőtt mezőnyben játszó Zilahy Csaba is. Csaba két birdie-vel kezdte a versenyt, amit az első kilenc végére két bogey-val parra hozott. A második kilencen játéka kissé vesztett lendületéből, három bogey-val és egy birdie-vel Horváth Ádám mellett, a második helyen végezte a napot. Csaba jó barátja, Hatvári Árpád szépen hozta tavalyi teljesítményét, és +9-cel ezúttal is benne van a tíz legjobb játékos között.

A női mezőnyben Szűcs Gabriella vitte a prímet +10-zel, míg a lányok közül Tóth Maya és Szemerey Lili teljesítettek a legjobban, mindketten +12-vel zárták a szombati napot.

A 2014-es Budai Golf Kupán, mely klubbajnokság is volt egyben, Bibity Zsolt lett a rendező klub, a Budai Golf Klub bajnoka.