Tiger Woods nem indul a Ryder Kupán

Ahogy az várható volt, Tiger Woods lemondta a részvételt a szeptember 26-án kezdődő és 28-ig tartó Ryder Kupán. A 14-szeres Major-bajnok maga jelentette be távolmaradását Tom Watson amerikai kapitánynak, akinek megköszönte, hogy egyáltalán számításba vette, mint lehetséges kapitányi meghívottat. Woods 2008 után pályafutása során mindössze másodszor nem lesz ott a patinás versenyen.

Tiger Woods bejelentése valójában senkit sem lepett meg, hiszen az lett volna az igazán döbbenetes, ha egy ilyen szezont követően, amely ennyire gyengén sikerült számára "bevállalta" volna a Ryder Kupán való indulást. Woods a szezonban eddig még talán egy versenyen sem indult el úgy, hogy teljesen egészséges lett volna. Márciusban megoperáltatta a hátát, ám úgy tűnik, hogy a visszatérést elsiette, a sérülés kiújult, a PGA Championshipen már olyan fájdalmakkal játszott a második napon, hogy végül a CUT-ba sem került be. A sérülés miatt Woods formája is csapnivalóra sikerült idén, nem csoda, hogy lemondta a részvételt.

Tom Watson, az amerikai válogatott kapitánya végig számolt vele, de mint kijelentette korábban többször is, csak akkor ha Woods formája kiegyensúlyozott és 100%-ig egészséges. Woods amúgy nem tudta alanyi jogon kivívni a Ryder Kupa induláshoz való jogát, az első 9 játékos közé nem jutott be a pontverseny alapján, így a kapitányi meghívóra kellett volna apellálnia. Az amerikai világklasszis, aki pályafutása során 79 PGA Tour tornát és 14 Major-viadalt nyert idén mindössze négy versenyen indult.

"Nagyra értékelem Tom Watson szándékát, hogy kitartott mellettem és számolt velem a csapat kialakítása során mint kapitányi meghívottal, ám jeleztem neki, hogy ne számítson a játékomra" - mondta szűkszavúan az általa kiadott közleményben Woods.

A sokak által - nem alaptalanul - a világ valaha volt legjobb golfozója 2008-ig brutálisan dominálta sportágát, ám azt követően súlyos sérülések, magánéletbeli botrányok övezték pályáját. Mindezektől függetlenül azért nyert 14 tornát - csak a legutóbbi idényben ötöt -, sok játékos egész pályafutása alatt nem nyer ennyit, volt ismét világelső, ugyanakkor Major-versenyen hat éve nyeretlen, és "hétköznapi" tornán is több mint egy éve nem győzött.