Olyan ez, mint a gravitáció

A magyar bajnoki rendszer 2014. évi junior kategóriájának versenyére Tata Remeteségben, az Old Lake Golf Club pályáján került sor a Magyar Golf Szövetség rendezésében. Juniorjaink kitettek magukért, a fejlődés, a javulás szemmel látható volt az előző évhez képest. Ami nem változott, hogy Rózsa Csilla ismét nyert, nem is kell mondanunk: ez kicsit sem meglepetés.

Magyarország XXV. Junior Bajnoksága jó és nyugodt körülmények között zajlott le. Mindhárom versenynapon kellemes golfos idő fogadta a játékosokat, a pálya, az elmúlt napok esőzései ellenére, kiválóan előkészített és jó minőségű volt. Rajthoz állt a teljes magyar junior válogatott keret, de a hazai játékosokon kívül a környező országokból is érkeztek golfozók. Valamint Olaszország, Bulgária, Svájc, Csehország, Lengyelország és Törökország versenyzői is részt vettek a rangos eseményen. Végül 10 nemzet 58 játékosának összesített értékelésére került sor.

A Junior Nyílt Bajnokság végeredménye:

A nőknél nem volt kérdés a győztes. Úgy a hazai, mint a nyílt kategóriában Rózsa Csilla diadalmaskodott, aki már gyakorlatilag a második napon eldöntötte a versenyt. Reméljük, lesz ideje most egy kicsit szusszanni, mert az elmúlt három napban már látszottak rajta a fáradtság jelei. Ennek ellenére, tulajdonképpen „behúzott kézifékkel” sikerült győznie. Az első két napon egy könnyed +1-es illetve +2-es score-ral kezdett, amit egy igazi Csicsis, -4-es záró körrel (pályacsúccsal) tett teljessé. Így ambícióihoz mérten, összesítésben egy ütéssel par alatt végzett (209 ütés). Őt követte Seldemirova Sofia (227) és a dobogó harmadik fokára, a hazai pályán versenyző Vadkerti Adél állhatott (228).

A fiúknál szoros volt a verseny, Afsar Alihan török versenyző (213) a teljes mezőny (Csicsi után) második legjobb eredményét produkálta svájci riválisával, Kyprian Nico-val (213) együtt. Végül a török versenyző örülhetett. A harmadik helyen, egy ütéssel lemaradva, az első napon még Horváth Ádámmal együttállásban vezető svájci, Foley Robert (214) végzett.

A Junior Magyar Bajnokság végeredménye:

A fiúknál Greff Bálint (221), folyamatosan javuló játékával, az utolsó napon par-t játszva, lett a hazai bajnoki cím birtokosa. Egy hónappal ezelőtt, a Kisorosziban megrendezett 54. Magyar Amatőr Golfbajnokságon elért harmadik helyével már bizonyította, komolyan kell számolni vele. Akkor, a jövő csillagának neveztük őt. Ezt kiegészítve most elmondhatjuk, ő a jelen és a jövő bajnoka. A második helyet az esélyesek közül legjobban hajrázó, Horváth Marcell (223) szerezte meg, míg a címvédő Horváth Ádámnak (224) be kellett érnie a harmadik hellyel.

A hölgyeknél, mint már említettük, Rózsa Csilla (209) diadalmaskodott, aki immár harmadszorra védte meg bajnoki címét. A dobogó második és harmadik fokára a tatai klub versenyzői: Vadkerti Adél (228) és Tóth Maya Napsugár (242) állhatott. Maya napról napra jobban teljesítve (+15, +10, +7) végül megelőzte, az addig harmadik helyen álló, Szabó Antóniát (245).