Bravo, Bravo, Bravo!

A felnőtt és korosztályos magyar bajnok, Rózsa Csilla nyerte az ifjúsági golfozóknak kiírt RB German Junior nemzetközi versenyt, női kategóriában. Csilla, rajt-cél győzelmet aratott a német viadalon, ahol a mezőnyben egyedüliként par alatt játszott.

A 17 éves magyar válogatott versenyző, az első játéknapon 70 ütéses kört játszva állt az élre, majd a második és harmadik napon, előnyét növelve állhatott fel a dobogó legfelső fokára, hat ütéssel megelőzve az utolsó napon szárnyaló német riválisát, Schmidt Sarina-t (69), akit együttállásban Simonsen Kristin és Kossacky Nastasia követ.

Csilla, profi ambícióinak megfelelően, végig kiegyensúlyozottan versenyzett (70, 70, 71) és a 31 fős női mezőnyben egyedüliként, összesítésben, par alatt játszott.

54 szakaszának mérlege: 14 birdie, 33 par, 5 bogey és 2 dupla bogey. A három nap összesített eredményei alapján -5-öt játszott, amire méltán lehet büszke, így elégedetten utazhatott haza Tatára, a ma kezdődő jubileumi, XXV. Junior Magyar és Nyílt Golfbajnokságra.

A férfiaknál, a norvég Ekeland Arnoy Jarand diadalmaskodott, par alatt 16 ütéssel teljesítette a verseny 54 szakaszát, így Csicsivel karöltve, magukra vehették a zöld zakót.

„A mai nap nehézkesen indult be. Kicsit talán ideges voltam. Azért nem volt ez könnyű. A 7-es környékén ráéreztem a játékra és minden zászlóra rámentem. Nem minden puttom ment be, de nem szomorkodom. A 18-ason, sajnos nem találtam el a greent és a chipem után még maradt úgy egy méteres putt. Nos, nem tudom, hogy valaha remegett- e így a kezem, de sikerült: lyuk közép! És most boldogan térhetek haza!”- számolt be Csicsi, hivatalos facebook oldalán.