Woods: mínuszos kör, sok mentéssel

Az első nap után Marc Leishman  áll az élen a WGC-Bridgestone Invitational tornán köszönhetően par alatti hatos, 64-es körének. Az amerikai játékos mögött többen sorakoznak 65-ös eredménnyel, többek között az idén eddig bomba formában játszó Justin Rose. A figyelem központjában azonban nem ők, hanem a címvédő Tiger Woods áll, aki rapszodikusan játszott, ám ennek ellenére par alatti teljesítménnyel zárt és csupán négy ütés a hátránya.

A torna nyolcszoros bajnoka, az idei kiírást címvédőként váró Woods rögtön az első szakaszát elrontotta, hiszen hármat puttolt a greenen, ami azért tőle elég szokatlan. A második elütőről a drive-ját áthúzta a párhuzamosan futó másik szakasz fairway-ére, ám menteni tudott és végül birdie-t ütött a lyukon. Woods játéka csapongó volt, ugyanakkor ha rontott egy szakaszt, akkor a következőn javított. A vasakkal kifejezetten jól bánt, magabiztos volt, a driver volt ezúttal is az, amely többször nehéz helyzetbe sodorta. A pálya első felén négy birdie, két bogey és egy dupla került fel a kártyájára, viszont a hátsó 9-en már sokkal összeszedettebben haladt. Woods a pálya hátsó részén bogey mentesen játszott, viszont birdie-ből csupán kettőt szerzett. Voltak szenzációs ütései és voltak megint olyan puttjai, melyek centikre álltak meg a lyuktól. A szakemberek egyöntetű véleménye, hogy jelenleg még „rozsdás” a játéka Woodsnak, ám még így is 68-as kört teljesített.

Nem lehetett ennyire boldog Martin Kaymer, aki Woods flight-társaként pályafutása egyik leggyengébb körét teljesítette. Az idei Players és U.S. Open bajnok 77-es kört (+7) játszott, nála csupán ketten, Gonzalo Fernandez-Castano és Kevin Streelman teljesítettek gyengébben, előbbi +9-el, utóbbi +8-al fejezte be a csütörtöki első kört.

Ami az éllovas Leishman teljesítményét illeti, a játékos nyolc birdie-vel és mindössze két bogey-val jött le a pályáról, viszont előnye nem túl sok, pontosan egy ütés a Ryan Moore, Charl Schwartzel, Justin Rose hármassal szemben. Nagyszerű napot zárt Rickie Fowler, aki továbbra is nagy formában játszik, az amerikai -3-as kört teljesített, Francesco Molinarival és Graham DeLaettel egyetemben.

Rory McIlroynak sem lehet elégedetlen, -1-es score-ja azt jelenti, hogy továbbra is versenyben van a tornán, ráadásul motivációban sincs hiány, hiszen egy esetleges győzelemmel átveheti a világelsőséget Adam Scottól, amennyiben az ausztrál nem zár az első 5-ben.

Phil Mickelson betegen is jól játszott, +1-es eredménye a körülményeket tekintve jónak mondható, főképp azért, mert Lefty szerint a játéka összeállít, a jobb eredmény elérésében csak az egészségi állapota akadályozta meg.