Hazai pályán nem megy?

Az European Tour mezőnye ezen a héten a BMW International Openen méri össze tudását. A legnagyobb figyelem természetesen a Players és U.S. Open győztes Martin Kaymerre irányul, aki hazai pályán versenyzik, lévén a Golf Club Gut Larchenhoftól mindössze 20 kilométerre nőtt fel. Kaymer azonban nem kedveli különösebben ezt a pályát, ez a csütörtöki teljesítményén meg is látszott.

Martin Kaymer ezúttal biztos nem fog már rajt-cél győzelmet aratni a BMW International Openen, ugyanis 71 ütésből teljesítette az első napot, így hét ütéssel van lemaradva az élen álló Rafael Cabrera-Bello, Danny Willet párostól.

Kaymer a hátsó 9-en kezdett, a 13-as és a 15-ös szakaszt birdie-vel zárta, ám a 16-oson dupla bogey-t ütött, majd a par-4-es 18-ason is elhagyott egy ütést. Az egyes és a hármas szakasz között mondjuk zsinórban három birdie-t süllyesztett el, de utána jött egy újabb bogey a par-5-ös hetesen.

Kaymer 2008-ban megnyerte ezt a tornát, ám soha sem tartozott a kedvencei közé. Két évvel ezelőtt nagyon látványosan szenvedett rajta, akkor mondta azt, hogy a világon messze nem a kölni a kedvenc pályája.

Kaymer jelenleg 11. helyen áll a világranglistán, utóbbi hét tornája közül egyiken sem zárt az első 31-en kívül, a The Players-t és a U.S. Opent pedig megnyerte, erre korábban egy naptári évben soha senki sem volt képes.