Újoncok és régi bajnokok

Elkezdődött a jubileumi Nemzetközi és Magyar Senior Golfbajnokság. A hétfői gyakorló nap után kedden nekiindultak a játékosok Tata 18 szakaszos pályájának, hogy megküzdjenek a bajnoki címért. A golfozók, persze már jóval a verseny előtt tippelgették, hogy kik lehetnek majd a győztesek. Az előzetes felmérések szerint ugyanis, nagy verseny várható, mivel talán soha ennyi bajnoki címre esélyes nem volt még a mezőnyben.

A magyar résztvevők között megtalálhatjuk Koplányi Tibort, 2012 magyar férfi bajnokát és Lakatos Vilmost, a 70 éven felüliek magyar győztesét, de a tavalyi, Kovács Tituszt nagy csatában legyőző, senior bajnok, Tar László nevét is olvashattuk az indulók között. Hiányzik viszont a nagy nevek közül Vainio Győri-Molnár Mária, a 2013 évi és egyben ötszörös magyar bajnoknő, illetve a nemzetközi bajnokság mindhárom kategóriájának tavalyi győztesei: Schneider Klaus, Woodham Barbara és Prauzek Stanislav. Így ezekben a kategóriákban biztos, hogy új bajnokok avatására kerül sor.

Lássuk, hogyan teljesítettek a szeniorok az első napon:

A mezőny legjobb eredménye a Mitro Vladimir által ütött 78 volt. Ő volt az egyetlen, aki 80 alatti kört teljesített. A második helyen holtversenyben, azonos eredménnyel Freisleben Karl illetve az osztrák játékos, Wittmann Horst áll. A legjobb magyar, Dibusz László lett, Szűcs Gabriellával karöltve, mindössze három ütés hátránnyal állnak a harmadik helyen a nemzetközi mezőnyben. Dibusz eredményét emeli, hogy újonc, első alkalommal vesz részt a Nemzetközi és Magyar Senior Golfbajnokságon. A magyar címvédőnek, Tar Lászlónak sem kell azonban szomorkodnia, hiszen egyetlen ütéssel lemaradva, szorosan követi a Dibusz-Szűcs kettős, 82-es körével.

A női kategóriában a magyar és a nemzetközi listát egyaránt Szűcs Gabriella 2011 évi bajnoka imponáló előnnyel vezeti, 81-gyel, mögötte a második helyen, kilenc ütéssel lemaradva, Bankó Éva korábbi négyszeres bajnok, aki szintén (Dibuszhoz hasonlóan) első alkalommal vesz részt a versenyen. A képzeletbeli dobogó legalsó fokára az első nap végén, magyar női kategóriában, Molnár Lászlóné léphetne. Nagy versenyre van még kilátás, mivel még hárman vannak szorosan (93-95) mögöttük.

A szuper szenior kategóriáknál a magyar listát Kovács István Tas háromszoros magyar bajnok vezeti, mögötte a második helyen Dr. Sándor L. Tamás 89-es körrel. A címvédő Lakatos Vilmos 91-gyel kezdte a nyitónapot.

A nagy kérdés az, hogy az első nap már a tényleges erőviszonyokat láttuk, vagy –mint szokott lenni – a későbbiekben egy-kettőre a feje tetejére áll majd a mezőny. A válaszra nem kell sokat várnunk, hiszen a második kör végére már okosabbak leszünk.