Mickelson nyerni akar

Csütörtökön veszi kezdetét az évad második Major-tornája, a US Open. Phil Mickelson azzal a reménnyel vág neki a viadalnak, hogy a korábbi hat második helyezés után ezúttal végre ő emelje a magasba a győztesnek járó trófeát. Az amerikai játékos a karrier Grand Slam-re hajt, hiszen a US Openen kívül mindegyik Majort megnyerte már.

„Ez a legfőbb vágyam, hogy mind a négy Major-trófeát begyűjtsem. Nagyon sokat jelent nekem ez a torna, éppen ezért nagy kihívás, meg persze a sok második helyezés miatt is” – nyilatkozott a 43 éves, világranglista 11. golfozó a torna előtt.

Mickelson a torna történetében rekordot jelentő hat alkalommal volt már második. 1999-ben amikor szintén a Pinehurst komplexum pályáján rendezték a viadalt szintén másodikként zárt, itt kezdődött minden. Lefty a hétvégén akár keretbe is foglalhatja a US Opennel közös pályafutását, persze csak ha bejut a CUT-ba. Ugyanis az idény első Major-viadalán a Mastersen ez nem sikerült neki és az idei formájából kiindulva – nincs még top-10-es helyezése – igen csak feladja a leckét a szakíróknak azzal, hogy vajon meddig juthat. Természetesen esélyesként számolnak vele, ő is úgy érzi, hogy a pálya fekszik a játékának.

„Érzem ezt a pályát, fekszik a játékomnak, jó lehetőség arra, hogy végre nyerjek. Nem szeretnék azonban túlságosan lelkessé válni, ugyanis a US Openen hatalmas nyomás nehezedik a játékosokra, ráadásul a formám sem volt idén még túlzottan kiugró” – mondta Mickelson a formájáról.

A US Opent 2005-ben is ezen a pályán rendezték, akkor Mickelson a 33. helyen zárt. A sportág történetében öt olyan játékos van, aki mind a négy Major-t meg tudta nyerni: Gene Sarazen, Ben Hogan, Gary Player, Jack Nicklaus és persze Tiger Woods. Phil lehetne a hatodik tagja ezen illusztris társaságnak.