Rory McIlroy mélyrepülésben

Valamivel több, mint két éve Rory McIlory egészen a világranglista első helyéig ugrott előre köszönhetően többek között a 2011-es US Open sikerének és a további tornagyőzelmeknek. Az északír még tavaly március elején is a legelőkelőbb helyen volt jegyezve a rangsorban, ám a legfrissebb világranglistán jelenleg még a legjobb 10 között sincs.

Miután Justin Rose a T-8. helyen zárt a Zurich Classic of New Orleans tornán, Rory McIlroy kicsúszott a világranglistán a legjobb tíz közül és jelenleg a 11. helyen áll. Rory-t 169 hete nem jegyezték ennyire alacsonyan a világranglistán, alig egy éve még az ő hátát nézte mindenki. McIlroy tavaly menedzsmentet és szettet váltott, előbbi bírósági hercehurcához, utóbbi játéka összeomlásához vezetett. Az északír azonban kezd kimászni a hullámvölgyből, igaz négy tökéletes kört egyelőre még nem tudott összerakni, de az European Touron egy buta szabály fosztotta csak meg a tornagyőzelemtől, míg a Mastersen és a korábbi versenyeken voltak komoly felvillanásai. Augustában a 8. helyen zárt, ám azóta nem indult tornán, ezt pedig a golfozók furcsa világranglista számítása igen csak szigorúan bünteti.

Az aktuális világranglistán a New Orleansban győztes Seung-yul Noh ugrotta a legnagyobbat, a friss bajnok a 176. helyről a 88-ra lépett előre. Az első 50 között nem sok minden változott, az olasz Francesco Molinari az 52. helyről a 46. pozícióba jutott és beverekedte magát a legjobb 50 közé az Indonesian Masters-en ötödik Thongchai Jaidee is.

A világranglistát továbbra is Tiger Woods vezeti, Henrik Stenson miután nem nyerte meg a Volvo China Opent, maradt a harmadik helyen, kettejük között Adam Scott található, míg a negyedik a Masters idei győztese, Bubba Watson. Ezen a héten a Wells Fargo tornát rendezik, Woods világelsősége itt még nem lesz veszélyben, ám a Players után már minden borulhat.