Nem mindennapi győzelem

Az ausztrál Steven Bowditch győzelmével ért véget a PGA Tour legutóbbi tornája, a Valero Texas Open. A 30 éves golfozó, aki hosszú évek óta depresszióval küzd, 2006-ban öngyilkosságot is megkísérelt, a világranglista 339. helyéről kezdte meg a tornát, ám győzelmének köszönhetően nagyot fordult vele a világ, hiszen a két hét múlva megrendezésre kerülő Mastersen is ott lehet.

Steven Bowditch a torna első három napján kiválóan játszott, hiszen ütésszámát végig 70 alatt tudta tartani, sőt olyan játékosokat előzött meg, mint a sokat látott Matt Kuchar (70-72-65-75 – 282, -6). Az utolsó napon azonban 76-ot ütött, ám ez betudható a nagy szélnek és persze az izgalmaknak is, hiszen hasonló lehetőség kapujában az ausztrál golfozó nem nagyon volt pályafutása során. Az utóbbi nyolc évben csupán két top-10-es helyezést jegyzett Bowditch, nem csoda, ha izgult. A végén azonban még a 76-os kör is elegendő volt a győzelemhez, hiszen így egy ütéssel megelőzte Will MacKenziet és Daniel Summerhays-t. A PGA Touron amúgy 1983 óta nem fordult elő, hogy a torna győztese ennyire magas ütésszámmal zárja a befejező napot, akkor Fred Couples ütött 76-ot.

Bowditch pályafutása legnagyobb sikerét érte el, hiszen korábban csak a Web.com Touron tudott nyerni 2005-ben és 2010-ben. Honfitársa, John Senden aki egy héttel korábban nyert a PGA Touron egy órát várt arra, hogy kezet rázhasson barátjával, akire elmondása szerint végtelenül büszke, hiszen nehéz időszakot tudhat maga mögött. Az ausztrál a mostani sikernek köszönhetően ott lehet a két hét múlva sorra kerülő Mastersen, így életében először szerepelhet Major-tornán.

Többen küzdöttek azért, hogy beverekedjék magukat a világranglistás helyezések alapján az idény első Major-tornájának a mezőnyébe, így Chesson Hadley és Ryan Palmer is. Előbbinek a 6. hely környékén kellett volna végeznie, míg utóbbinak az első három között. Mindketten az 50. pozíción kívül zártak, így ők csak akkor lehetnek ott Augustában, ha megnyerik az addigi utolsó viadalt, a Shell Houston Opent.