Juli Inkster vezeti az amerikai Solheim Kupa csapatot

A még játékos korában legendává váló Juli Inkster vezeti majd az amerikai csapatot a 14. Solheim Kupán, amelyet jövőre rendeznek Németországban. Az amerikaiak 2009 óta nem tudják legyőzni az európai válogatottat, ám sokak szerint Julie Inkster érkezésével megszakadhat ez a kényelmetlenül negatív sorozat.

Helyi idő szerint kedden este Julie Inkstert nevezték ki az amerikai Solheim Kupa válogatott élére. Inksternél jobb választást keresve sem találni, ugyanis a jelenleg 53 éves golfozó legenda túl azon, hogy pályafutása során hét Major tornát nyert, megcsinálta a karrier Grand Slamet, elképesztő Solheim Kupa statisztikával rendelkezik. A számok önmagukért beszélnek: Inkster rekorder a Solheim Kupa részvételek tekintetében (9), ő nyerte a legtöbb pontot (181) és a legtöbb mérkőzést is (15).

Inkster 30 éve van a pályán, 31 nemzetközi tornagyőzelemmel rendelkezik, ő az első női golfozó, aki sorozatban háromszor tudott nyerni az egyik legrangosabb amatőr viadalon, a U.S.Women’s Amateur viadalon, ráadásul első két Major-győzelmét újonc évében tudta aratni.

Inkster már a segítőjét is megnevezte, aki barátnője és egykori játékostársa, Pat Hurst lesz. A két hölgy úgy ismeri egymást, mint a tenyerét, éveken át együtt utaztak a tornákra, sőt volt, hogy együtt laktak is. Inkster és Hurst a szakemberek szerint tökéletesen kiegészítik egymást, hiszen míg előbbi inkább a megérzések, az ösztönök embere, addig Hurst szeret elveszni a részletekben, kiváló elemzőnek tartják, taktikailag borzasztóan felkészült.

A Soheim Kupa 14. kiírását Németországban a St. Leon Rot pályán rendezik jövő ősszel, az amerikaiak utoljára 2007-ben tudták az öreg kontinensen legyőzni a hazai csapatot.