Átrendeződtek az erőviszonyok

Az első nap után még négy játékos volt együttállásban az élen a Valspar Championshipen, ám a második nap végére átrendeződtek az erőviszonyok és immáron Robert Garrigus hátát nézi a mezőny. Az amerikai golfozó előnye három ütés, ám mögötte a mezőny nagyon kiegyenlített. Garrigus négy éve nem nyert a Touron, legutóbb hasonló pozícióból a második helyen végzett.

A második nap után mindössze 22 játékos áll par alatti összeredménnyel a Valspar Championshipen, pénteken összesen 17-en tudtak par alatt játszani. John Daly nem volt közöttük, a kétszeres Major-bajnok legenda pályafutása legmagasabb score-ját produkálta pénteken amikor 90 ütéses kört jegyzett. Leginkább a 16-os szakasszal gyűlt meg a baja, ott 12 ütésből tudta végül a labdát a lyukba ütni. A CUT-ot a gyengécske eredmények miatt +3-nál húzták meg, ezt az akadályt a 144 fős mezőnyből 84-en teljesítették, így a harmadik nap végén életbe lép az úgynevezett secondary cut.

Ha csak valami fatális hibát nem követ el, akkor az újabb CUT-tól nem kell tartania Robert Garrigusnak, aki 66 ütéses kört teljesített és miután az első napon 68-at ütött, így három ütés előnnyel vezet Kevin Na előtt. A harmadik pozícióból az első napon még az élen álló Matt Every és a már akkor is vele együttállásban lévő Pat Perez várhatja a folytatást, kiegészülve Matteo Manasseroval és Justin Rose-zal, hátrányuk újabb egy ütés.

Garrigus eddig a torna során 10 birdie-t jegyzett, saját bevallása szerint a jó eredményt annak köszönheti, hogy gyakorlás helyett a torna előtt pecázott a közeli Innsbrook-tónál. Hasonló volt a taktika a 2010-es Children’s Miracle Network Classic nevű tornán, akkor a gyakorlónapokon folyamatosan horgászott a felkészülés helyett, a vége tornagyőzelem lett. Azóta azonban újabb sikert nem ért el, persze dobogós helyezései azért voltak. Jelenleg három ütés az előnye, ez a torna során a legnagyobb előny két nap után. Garrigus nem csak a hosszú nyeretlenségi sorozat lezárásáért játszik, hanem egy helyért a Mastersen. Ehhez azonban nem is kell nyernie, hiszen az első öt helyezet indulási jogot nyer, de természetesen a Tour egyik leghosszabb drive-jával rendelkező Garrigus szeretné stílusosan kiharcolni részvételét.